SO Duo’nun yeni albümü Kırksabır çıktı

ajandakolik

Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ten oluşan SO Duo, sırasıyla çıkardıkları “Ay Ana” ve “The Light” sonrası “Kırksabır” (Patience Fruit) isimli üçüncü çalışmalarıyla yeniden müzikseverlere buluşuyor.

Ve nihayet beklediğimiz albümlerden biri kapımızı çaldı bu hafta! SO Duo’nun içinden geçtiğimiz tuhaf zamanlardan esinlenen üçüncü albümü “Kırksabır”, 8 Mayıs’ta BİLGİ Music Label etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı. Albümdeki dört şarkıyı, Sumru Ağıryürüyen vokaliyle, Orçun Baştürk panduri, victor, synth ve bilgisayarıyla seslendiriyor.

İkili, müzik ve düzenlemeleri tümüyle kendilerine ait olan ve evde kaydettikleri “Kırksabır”da kendi sözlerinin yanı sıra Paul Valéry ve Fuzuli’nin şiirlerine yer veriyor. SO Duo’nun ilk iki albümünde sergilediği sadeliği gözeten ses dünyası, KIRKSABIR’da elektronik seslerin daha yoğun kullanımıyla farklı bir boyuta taşınıyor. Albümün masteringi aynı zamanda Nekropsi elemanı olan dostları Cem Ömeroğlu imzalı.

 

Söyleşi – Sumru Ağıryürüyen: “Şimdinin, köprüden önceki son çıkış olduğu gibi bir hissim var”

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde ödüller verildi

7 Mayıs’ta ilk defa online olarak başlayan 23. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Onur ödülüne Şahika Tekand ve Nebahat Çehre, Genç Cadı Ödülü’ne Cemre Ebüzziya, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’ne ise Handan İpekçi, Sevil Demirci ve Işıl Özgentürk değer görüldü. Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl online olarak yapılan […]