banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Okuduğunuz kitaplar bundan sonra “Kitap Günlüğüm”de

Çok sevdiğimiz illüstratör ve bizim “kuş gözlemcimizGökçe Yavaş Önal‘ın matrak çizimleriyle baştan sona yenilenen “Kitap Günlüğüm”ün yeni edisyonunu gördünüz mü? Eğer daha önceki versiyonunu sevdiyseniz buna bayılacaksınız, bizden söylemesi… Veee bundan böyle okuduğunuz kitapları unutmayacaksınız!

“Kitap Günlüğüm”, okuduğunuz kitaplara dair ayrıntıları, görüşleri, önerileri not edip yıllar boyunca saklayabilmeniz, sonra tekrar bakıp hatırlayabilmeniz için tasarlanan pratik ve eğlenceli bir günlük.

Okuduğunuz her kitabı bu günlükle paylaşabilirsiniz. Önemli olan, kitap hakkındaki görüşleriniz, düşünceleriniz ve elbette hayal gücünüz. Günlüğe kitapla ilgili yorumlarınızı da yazabilirsiniz. Ayrıca en sevdiğiniz cümleyi ya da günün birinde kitabın yazarıyla tanışırsanız söyleyebileceğiniz şeyleri bile not edebilirsiniz. Hatta kitabın kapağını yeniden tasarlayabilir ve kitaba puan dahi verebilirsiniz!

Unutmayın, her okurun hakları var. Bir kitabı bitirmemek ya da tekrar tekrar okumak sizin elinizde! Kitap Günlüğüm’e notlarınızı yazarken Daniel Pennac’ın Okur Hakları Bildirisi’nde yer alan diğer okur hakları üzerine de tekrar tekrar düşünme fırsatı yakalayacaksınız.

Tamam tamam, daha fazla ipucu vermek yok… Bu günlüğü başucunuzdan eksik etmeyeceğinize eminiz. Hatta evde sıkılmamak için sürekli kitap okuyan dostlarınıza verebileceğiniz anlamlı bir hediye olarak bile düşünebilirsiniz.

Gökçe Yavaş Önal: “Çizerken benim için ‘Ne mızmız tip!” derler diye korktum!”

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media