Freud’un Londra’daki evine buyurmaz mısınız?

ajandakolik


Şu sıralar ismini alan diziyle de kendisinden sıkça bahsedilen nörolog ve psikanaliz kuramının kurucusu Sigmund Freud’un evini gezmeye ne dersiniz? Londra’da bulunan bu ev, Freud ve ailesinin, II.Dünya Savaşı sırasında Avusturya’daki Nazi baskısından kaçarak sığındığı ve günümüzde Freud Müzesi olarak geçen tarihi bir binaya dönüşmüş durumda.

1986 yılında halka açılan ve müzeye dönüştürülen Londra’daki ev, aslında 1982’ye kadar Freud’un kızı Anna Freud’un evi olmuş.


Freud Müzesi’nde 2000’den fazla antik eseri içeren geniş bir koleksiyon yer alıyor. Freud’un hastalarını dinleyip tedavi ettiği o meşhur divanı ve yüzünü hastadan saklamak için arkaya koyduğu koltuğu da yine müzenin içinde. Ayrıca çalışması odasını ve kütüphanesini de görmek mümkün. Tüm bunları dilerseniz VR gözlükle de izleyebilirsiniz.

FREUD’UN EVİNİ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN… 

Frida Kahlo Müzesi’nde 360 derece sanal tur yapabilirsiniz

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Söyleşi - Volkan Öktem: "Tek derdim davul çalmaktan ziyade müzikal ifadesi doğru olan bir müzisyen olmak oldu"

Ajandakolik Caz Haftası’nda yavaş yavaş sona geliyoruz. Biliyorsunuz, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nden yola çıkarak “Çünkü Caz Tek Bir Güne Sığmaz” mottosuyla caz müziğin Türkiye’de sevilmesine, yaygınlaşmasına emek veren müzisyenlerle uzaktan da […]