Frida Kahlo Müzesi’nde 360 derece sanal tur yapabilirsiniz

ajandakolik 2


Çevrimiçi müzelere Meksika’daki Frida Kahlo Müzesi, orijinal adıyla “La Casa Azul”  da (Mavi Ev) eklendi. Her gün yüzlerce turistin akın ettiği müze, dünyaca ünlü ressamın hayatına dair pek çok şeyi özel eşyasını ve anılarını içinde barındırıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle şu an için kapalı olan La Casa Azul, sanal tur kapsamında sanatseverlere bugün itibariyle kapılarını açtı. Müzede 360 derece sanal tur yaparak her yeri gezebilirsiniz. 

Meksika’da görülecek yerlerin başında gelen dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun evine davetlisiniz… 1958’den bu yana müze olan ev, Frida’nın hayatına ve tarihin önemli anlarına tanıklık etmesi bakımından büyük önem taşıyor. Frida, Dieogo ile evlendikten sonra bir süre bu evden ayrılmış olsa da yine Coyoacan’daki ailesinin yanına yani bu eve dönmüş ve Dieogo ile birlikte 1929 – 1954 yılları arasında bu evde yaşamıştır.

Frida’nın “Long Live Life, Frida and the Caesarian Operation, Portrait of My Father Wilhelm Kahlo” gibi önemli eserlerini görebileceğiniz gibi müzede Frida’nın koltuk değnekleri, korseleri ve ilaçları da bulunuyor.

Troçki gibi önemli misafirlerini Diego’yla birlikte ağırladıkları mutfak da yine bu evin yani müzenin içinde bulunuyor.

22 bin belge, 6 bin 500 fotoğraf, dergi ve süreli yayınlar, kitaplar, düzinelerce çizim, kişisel eşyalar, kıyafetler, oyuncaklar, Frida ve Diego’nun hayatına dair ipuçları veriyor.

Frida ve Dieogo bu evde yaşadı. 1929 – 1954

Müzeyi 360 derece sanal turla gezerek yakından bakmak gerçekten heyecan verici bir deneyim. Buyrun, siz de bu deneyime ortak olun…

FRIDA’NIN EVİ “LA CASA AZUL’Ü GEZMEK İÇİN TIKLA

#EvdeKal Bu müzeleri evinde gez!

Paylaş ki çoğalsın:

2 thoughts on “Frida Kahlo Müzesi’nde 360 derece sanal tur yapabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kültür Koleji'nde 100 yıl kutlaması Tuluyhan Uğurlu konseri ile oldu

Türkiye’nin köklü eğitim kurumları arasında yer alan Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını Tuluyhan Uğurlu konseri […]