Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor!

ajandakolik

En sevdiğimiz festivallerden biri daha online olarak başlıyor! Türkiye’nin ilk online kadın filmleri festivali Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 7 Mayıs itibariyle 20.30’da “ucansupurge.org.tr” adresinden ve vakfın sosyal medya hesaplarından canlı yayınla başlayacak.

Duyduk duymadık demeyin! Evde kalın ve festivalleri evinizden takip etmeye devam edin… İşte onlardanbiri daha! Üstelik #evdekaldık temalı!  Bu yıl 23.’sü gerçekleşecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin yarın online olarak başlıyor.

İlk defa online olarak gerçekleşecek olan festivalin açılışını onursal başkanı ve Türk sinemasının duayen sanatçısı Türkan Şoray yapacak.

Sunuculuğunu ise oyuncu Yetkin Dikinciler ve Ece Dizdar gerçekleştirecek. Nükhet Duru ve Feryal Öney de festivale şarkılarıyla renk verecek!

Bin 301 filmin arasından seçilen ve son bir yıl içinde çekilen filmleri seyirciyle buluşturan 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin açılış töreni, Uçan Süpürge Vakfının resmi internet sitesi ucansupurge.org.tr’den, vakfın YouTube kanalı ile Facebook ve Twitter hesaplarından aynı anda canlı yayınlanacak.

Kadın dayanışmasının gücünü yansıtan ve 23 yıldır birçok ilke imza atan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FiPRESCİ) üyeleri, tarihinde ilk kez online film jüriliği yapacak.

BİLET ALMAYA GEREK YOK 

Bu arada festival 14 Mayıs’a kadar sürüyor. 1Bilet almaya gerkek yok ve online düzenlenmesi nedeniyle sadece Ankara’dan değil dünyanın her köşesinden sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Freud'un Londra'daki evine buyurmaz mısınız?

Şu sıralar ismini alan diziyle de kendisinden sıkça bahsedilen nörolog ve psikanaliz kuramının kurucusu Sigmund Freud’un evini gezmeye ne dersiniz? Londra’da bulunan bu ev, Freud ve ailesinin, II.Dünya Savaşı sırasında Avusturya’daki Nazi […]