banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Ahmet Büke’nin “Zeyno Kitapları” serisine bir yenisi eklendi


Çocuk veyetişkin edebiyatının değerli kalemlerinden, çağdaş edebiyatımızın ödüllü öykücülerinden Ahmet Büke’nin “Zeyno Kitapları” serisine bir yenisi eklendi: “Paspas Tepemde Kapiş Paçamda” İllüstrasyonlarını çok sevdiğimiz Merve Atılgan da hayal gücüyle Büke’nin yepyeni hikayesine eşlik ediyor. 

“Zeyno o sabah sıradan bir güne uyandığını sanır, ama kedisi Paspas saçlarına öyle dolanmıştır ki, ondan bir türlü kurtulamaz. Mahallenin yaramaz köpeği Kapiş durumu fark ettiği an, komik bir kovalamaca başlar. Zeyno, tepesinde Paspas’la bir ağacın dalına sığınır, ancak bu kez de kargalar çıkagelir. Neyse ki babası yakındadır…”

Okuma serüvenine yeni başlayan küçükler için “Zeyno Kitapları” serisine göz attınız mı? Yazar Ahmet Büke, yine çocukların dünyasına sızıyor, onlara rengarenk öyküler sunuyor. Sevgi dolu aile hikâyelerinden oluşan “Zeyno Kitapları” serisine son eklenen öykü “Paspas Tepemde Kapiş Paçamda”, Zeyno’nun kedisiyle yaşadığı komik ve sıradışı olaylar, insanın gündelik hayata, çevreye ve başına gelenlere farklı açılardan bakmasını sağlıyor.

Anlamlı ve eğlenceli bir okuma sunan kitap, sevilen sanatçı Merve Atılgan’ın desenleriyle çok eğlenceli! Ağaçta, sokakta, evde, hayvanların oyun arkadaşlığıyla geçen çocukluğun unutulmaz anılarına ve duygularına rengârenk bir güzelleme… “Zeyno”yla henüz tanışmadıysanız mutlaka tanışın!

ZEYNO KİTAPLARI

Eyvah, Babam Şiir Yazıyor!
Annemle Uzayda
Neşeli Günler
Paspas Tepemde Kapiş Paçamda

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media