Ahmet Büke’nin “Zeyno Kitapları” serisine bir yenisi eklendi

ajandakolik


Çocuk veyetişkin edebiyatının değerli kalemlerinden, çağdaş edebiyatımızın ödüllü öykücülerinden Ahmet Büke’nin “Zeyno Kitapları” serisine bir yenisi eklendi: “Paspas Tepemde Kapiş Paçamda” İllüstrasyonlarını çok sevdiğimiz Merve Atılgan da hayal gücüyle Büke’nin yepyeni hikayesine eşlik ediyor. 

“Zeyno o sabah sıradan bir güne uyandığını sanır, ama kedisi Paspas saçlarına öyle dolanmıştır ki, ondan bir türlü kurtulamaz. Mahallenin yaramaz köpeği Kapiş durumu fark ettiği an, komik bir kovalamaca başlar. Zeyno, tepesinde Paspas’la bir ağacın dalına sığınır, ancak bu kez de kargalar çıkagelir. Neyse ki babası yakındadır…”

Okuma serüvenine yeni başlayan küçükler için “Zeyno Kitapları” serisine göz attınız mı? Yazar Ahmet Büke, yine çocukların dünyasına sızıyor, onlara rengarenk öyküler sunuyor. Sevgi dolu aile hikâyelerinden oluşan “Zeyno Kitapları” serisine son eklenen öykü “Paspas Tepemde Kapiş Paçamda”, Zeyno’nun kedisiyle yaşadığı komik ve sıradışı olaylar, insanın gündelik hayata, çevreye ve başına gelenlere farklı açılardan bakmasını sağlıyor.

Anlamlı ve eğlenceli bir okuma sunan kitap, sevilen sanatçı Merve Atılgan’ın desenleriyle çok eğlenceli! Ağaçta, sokakta, evde, hayvanların oyun arkadaşlığıyla geçen çocukluğun unutulmaz anılarına ve duygularına rengârenk bir güzelleme… “Zeyno”yla henüz tanışmadıysanız mutlaka tanışın!

ZEYNO KİTAPLARI

Eyvah, Babam Şiir Yazıyor!
Annemle Uzayda
Neşeli Günler
Paspas Tepemde Kapiş Paçamda

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kültür sanat mekânları için alınacak tedbirler

Tiyatro ve sinema salonlarının aılmasına bir hafta kala Kültür ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme süreci kapsamında kültür ve sanat mekânlarında alınması gereken […]