Altın Küre ödülleri ne zaman olacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü, sinema sektörünü de derinden etkiledi. Sinemanın prestijli ödüllerinin tarihleri peş peşe ertelendi. Oscar ve BAFTA’nın ardından Altın Küre Ödülleri de salgın nedeniyle daha ileri bir tarihe alındı.

Genellikle her yıl ocak ayının ilk pazar günü gerçekleşen Altın Küre Ödülleri, 28 Şubat 2021’e, Oscar ödüllerinin ertelenmeden önceki tarihine alındı.

Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA) tarafından dağıtılan Altın Küre Ödülleri, geçtiğimiz yıl 5 Ocak’ta düzenlenmişti, 2021 yılında da 3 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak alınan kararla 78. Altın Küre Ödülleri, 28 Şubat tarihine ertelendi. Oscar ödülleri, 25 Nisan’a ertelenmeden önce 28 Şubat’ta düzenlenmesi planlanıyordu. Yapılan değişiklikle birlikte Akademi Ödül Töreni’nin normalde olması gereken tarihine Altın Küre Ödülleri yerini almış oldu.

Bu değişiklikten Oscarlar’ın nasıl etkileneceği ise merak konusu. Bunun nedeni ise önümüzdeki yıl Akademi üyeleri Oscar adaylarını belirlemek için 5 Mart’ta oy kullanmaya başlayacak. Bu da Altın Küre Ödülleri’nin Oscar adayları için yapılacak oylamadan önce başlayacağı demek oluyor. Oscar adaylarının bundan etkilenip etkilenmeyeği bir muamma!

2021 Altın Küre ödül törenini Tina Fey ve Amy Poehler’ın sunacaktı, bu konuda henüz bir değişiklik söz konısu görünmüyor. Hollywood Yabancı Basın Birliği, ödül töreninin 28 Şubat’ta düzenleneceği ve planlandığı gibi NBC kanalında yayımlanacağını açıkladı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media