Efza’dan yeni single “Şairin Kelimeleri”

ajandakolik

Geçtiğimiz günlerde söyleşi de yaptığımız Efza, “Şairin Kelimeleri” isimli yeni single çalışması ile 3 Temmuz’da yeniden bizlerle! 

“Hüzün Kokar Bu Şarkı”, “Isınsın Biraz” ve “Düzen” single’ları ile müzikseverlerle buluşan ve  İki Kafa Bi’ Ruhdaş isimli EP yi yayımlayan Efza, şimdi yepyeni bir şarkıyla geliyor.

İronik ve oldukça şüpheci ancak bir o kadar da sıkıcılıktan uzak ve her bir yüklemin değeri bilenerek yazılmış “Şairin Kelimeleri”nde Efza’nın neredeyse imza niteliğine sahip form ve denge konularında genç bir söz yazarının ustaca yaklaşımını görüyoruz.

“Şairin Kelimeleri”nde yeniden hikayeleştirdiği şarkı sözleri ile elektronik sesler, drum kitler ve canlı enstrümanların birliktelikleri, yer yer perküsyonlar, Jazzy Hop ritimleri tadında aksak bir üslup dikkat çekiyor.

Efza yeni single’ı “Şairin Kelimeleri”ni, ‘’bazı hayatlar vardır… Öncesi, sonrası ya da andayım. Ben anda mıyım?’’  cümleleriyle tanımlıyor.

Söyleşi – Efza: “Evde lakabım küçük Aysel Gürel’di”

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Altın Küre ödülleri ne zaman olacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü, sinema sektörünü de derinden etkiledi. Sinemanın prestijli ödüllerinin tarihleri peş peşe ertelendi. Oscar ve BAFTA’nın ardından Altın Küre Ödülleri de salgın nedeniyle daha ileri bir tarihe […]