AjandaKolik Reklam

 

 

2021 Oscar Ödülleri’nin tarihi belli oldu

Tüm dünyayı saran koronavirüs nedeniyle ertelenen pek çok organizasyon içinde her yıl gerçekleşen sinemanın en prestijli ödüllerinin verildiği Akademi Ödül Töreni de var. Oscar ödülleri bu yıl Şubat’ta verilmiyor. Tarih bell oldu.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, her yıl Şubat ayında yapılan Oscar Ödül Töreni‘ni pandemi nedeniyle  28 Şubat’tan 25 Nisan tarihine erteledi. 1929 yılından bu yana düzenlenen Akademi Ödülleri için dördüncü defa erteleme kararı alınmış oldu.

Akademi’nin yaptığı açıklamaya göre 31 Aralık’a kadar yapılan Oscar’a aday gösterilecek filmler için başvuru tarihi de 28 Şubat 2021’e kadar uzatıldı. Ancak kırmızı halı geçit töreni veya canlı yayınla ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Akademi Başkanı David Rubin, “Ödül tarihini uzatmakla, film yapımcılarına, filmlerini bitirip gösterime sokmaları için gerekli esnekliği sağladığımızı ümit ediyoruz” şeklinde konuştu. Organizasyonun baş sorumlusu Dawn Hudson ise “Yüzyıldan fazla bir süredir filmler, karanlık zamanlarda ilham ve umut verici, rahatlatıcı bir etkiye sahip olmuştur. Bu yıl da öyle olacak” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media