banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

TİYATRODA BAMBAŞKA BİR DENEYİM: HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ’Nİ İZLEDİNİZ Mİ?

Deneysel bir yöntemle pandemi konuşllarına uygun şekilde tiyatro oyunlarını seyirciyle buluşturan Nilüfer Belediyesi’nde bugün ve Mart ayı boyunca “Hamlet’in Bütün Ölüleri” oyununu izleyebilirsiniz.

“Işığınızı kapatın oyununuzu başlatın”

Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun yeni projesinde özel olarak tasarlanmış konteynerlerde sahnelenen E. Feza Soysal’ın yazıp yönettiği “Hamlet’in Bütün Ölüleri” her defasında bir seyirci ile buluşuyor.

Shakespeare’in “Hamlet” isimli oyunundan “yeniden yazım” tekniği kullanılarak  yazılan ve yönetilen oyun, “Hamlet” oyununun bittiği yerden ve oyunda ölümü gerçekleşenlerin ağzından bir anlatılar bütünü olarak kurgulandı. Oyunda, sıradan bir ölümlü olduğunu unutan güç tutkunlarının, toplumu “enfekte” etmekle yetinmeyip, devletin de “entübe” olmasına yol açan tutumları anlatılıyor.

“Hamlet’in Bütün Ölüleri” isimli oyun Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde, oyun için özel olarak tasarlanmış, dokuz odalı bir konteynerde sergileniyor. Batuhan Pamukçu, İbrahim Ersoylu, Ali Düşenkalkar, Ayşe Gülerman, Adem Mülazim, Mesut Özsoy, Mert Tiryaki, konuk oyuncu Ebru Kara ile video performans yöntemi ile Selçuk Yöntem rol alıyor.

Şimdilik sadece Cuma günleri 17.00-20.00 saatleri arasında seyirci ile buluşan oyun, bir günde sadece 10 kişiye sahneleniyor. Aynı gün saat 21.00’de dijital platformlardan da canlı izlenebiliyor.

“Işığınızı kapatın oyununuzu başlatın” mottosuyla seyirci ile buluşan, her yönüyle bir ilk deneyim iddiası taşıyor. Kapalı alan korkusu (klostrofobi) olanların, oyunu sadece dijital platformlardan izlemesi öneriliyor.

OYUN İÇİN AJANDANIZA BU TARİHLERİ NOT DÜŞÜN

26 Şubat / 5 Mart / 12 Mart / 19 Mart
(17.00 – 19.30 saatleri arasında)

Seans doluluklarına bu adresten bakabilirsiniz:
https://bilet.nilufer.bel.tr/etkinlik/149/hamlet-in-butun-oluleri

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media