NİLÜFER BELEDİYESİ YENİ OYUN YAZARLARI ARIYOR


Sahneler susmasın, alkış hep devam etsin çünkü sanat iyileştirir! Nilüfer Belediyesi, sanata katkı koymak ve tiyatro oyunu yazmaya teşvik etmek amacıyla artık bir gelenek haline gelen Sahne Eseri Yazma Yarışması’nın bu yıl beşincisini düzenliyor. Katılmak isteyenleri böyle alalım…

Şimdiye kadar düzenlediği pek çok sanatsal etkinlikle her zaman sanatçının yanında olduğunu gösteren Nilüfer Belediyesi, tam beş yıldır yeni oyun yazarlarını keşfetmek için önemli bir çalışmaya imza atıyor. 2016 yılından bu yana düzenlediği Sahne Eseri Yarışması’nı bu yıl da Mitos Boyut Yayınları iş birliği ile gerçekleştiren belediye, genç yazarlara kapısını açarak  Türkiye’nin tiyatro birikiminden beslenerek kendine özgü bir yapı ve dil üreten yerli tiyatro oyunu repertuarını zenginleştirmeyi ve edebiyatçıları, şairleri tiyatro oyunları yazmaya özendirmeyi amaçlıyor.

NASIL KATILABİLİRSİNİZ? 

Başvurular Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’ndeki Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’ne elden, iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla yapılacak. 04 Mayıs 2021 saat 17:00’den sonra belirtilen adrese ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ödüle değer bulunan oyunlar 2021 yılı Ekim ayı içinde www.nilufer.bel.tr/nilufertiyatro ve www.niluferkentiyatrosu.com adresinden duyurulacak. Yarışmada birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 8 bin TL, üçüncülük ödülü 6 bin TL olarak belirlendi. Nilüfer Belediyesi Özel Ödülüne değer görülen eserin sahibine de 10 bin TL para ödülü verilecek.

Sartname için burayı tıklayabilirsiniz.
Başvuru Formu için burayı tıklayabilirsiniz.
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media