banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ŞİMDİ KİM TUTAR “HAYALETLER”İ AVRUPA’DA!


Başarılı yönetmen Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği bol ödüllü Hayaletler filmi, Almanya, Fransa ve İsviçre’de sinemalarda gösterime giriyor.

Berlin, Hamburg, Zürih, Bern, Cenevre ve Lozan’ın da aralarında olduğu 15 şehirde birden gösterimde olacak Hayaletler, ayrıca, Paris’te düzenlenen Festival Close-Up’ta ve bu yıl 15.si yapılacak Cinéalma festivalinde Fransız sinemaseverlerle buluşacak. Yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği Hayaletler, geçtiğimiz ay HBO Europe’un programına seçilerek Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Bosna-Hersek ve Litvanya’nın da bulunduğu 15 Avrupa ülkesinde çevrimiçi gösterime girmişti.


Ülkede elektriklerin kesildiği bir günde geçen ve dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini konu alan filmde, Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir rol alıyor. Kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil’in yaptığı Hayaletler, Türkiye’de sinemalarda özel gösterimlerle seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Hayaletler ayrıca, 13-19 Ekim tarihlerinde Paris’te düzenlenecek Festival Close-Up’ın Panorama bölümünde; 15-24 Ekim tarihlerinde de, bu yıl 15.si yapılacak Cinéalma festivalinde Fransız sinemaseverlerle buluşacak.

Eylül’de WarnerMedia televizyon kanalı HBO Europe’un programına seçilen ve aralarında Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Bosna-Hersek ve Litvanya’nın da bulunduğu 15 Avrupa ülkesinde birden gösterilen Hayaletler, Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İrlanda, İzlanda, Danimarka, İsveç, Norveç, İtalya’nın da olduğu otuz MUBI ülkesinde çevrimiçi gösterimini sürdürüyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media