HAYALETLER KARLOVY VARY FİLM FESTİVALİ’NDE


Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği Hayaletler, dünyanın en prestijli festivallerinden Karlovy Vary Film Festivali’nde gösterilecek.

20-28 Ağustos tarihleri arasında 55. kez düzenlenen festivalin, yılın en dikkat çekici filmlerini bir araya getiren bölümü “Horizons”a seçilen Hayaletler, aralarında Apichatpong Weerasethakul, Julien Temple, Gaspar Noé, Miguel Gomes, Céline Sciamma, Sergei Loznitsa, Christos Nikou, Karim Aïnouz, Joachim Trier, Clio Barnard, Jasmila Žbanić, Jacques Audiard, Sean Durkin, Paul Schrader, Ryûsuke Hamaguchi, Nadav Lapid’in de olduğu usta isimlerle aynı seçkide Çekyalı seyirciyle buluşacak. Hayaletler ayrıca, Eylül ayında Taipei Film Festivali’nin Uluslararası Yeni Yetenek Yarışması’nda jüri önüne çıkacak.

 

Azra Deniz Okyay / Fotoğraf: Serkan Eldeleklioğlu

Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan Hayaletler’in başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşırken, kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil üstleniyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media