banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

MELİKE ŞAHİN NEW YORK TIMES MEYDANI’NDA!


Spotify, Mart ayında Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere yepyeni global müzik programı EQUAL’ı hayata geçirmişti.
Spotify’ın global projesi EQUAL 29 Nisan’da tanıtıldı. EQUAL Türkiye listesinin ilk kapağı da Melike Şahin oldu. Proje New York Times Meydanı’nda da ön plana çıkarıldı. 

Spotify’ın, kadın müzisyenlerin seslerini yükseltmek ve her alanda olduğu gibi müzik sektöründe de var olan eşitsizlikle savaşmak için oluşturduğu EQUAL projesinden haberiniz var mı? Yoksa bakın orada kim var! Farklı ülkelerden yüzlerce kadın sanatçının yer verildiği EQUAL projesinin Türkiye listesinin ilk kapak sanatçısı ise son dönemin en güçlü seslerinden Melike Şahin oldu.

Melike Şahin, dünya çapında bir çok kadın müzisyenle birlikte New York Times Meydanı’ndaki tanıtım alanlarında Türkiye’den dünyaya sesleniyor. 2017 yılında başladığı solo kariyerinde Deli Kan, Sevmek Suçsa Suçluyum ve Tutuşmuş Beraber gibi hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşan ve ilk albümü Merhem’i 26 Şubat’ta Diva Bebe Records & Gülbaba Records etiketiyle yayınlayan Şahin; 2011 – 2017 yılları arasında kült saykedelik müzik grubu BaBa ZuLa’nın vokalliğini yaparak grupla birlikte 40’tan fazla ülkede performans sergiledi.

Sanatçının, prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini de üstlendiği Merhem albümünden Uykumun Boynunu Bükme parçasına EQUAL global listesinde yer verilirken; EQUAL Türkiye listesinde sözlerinde Mabel Matiz’in de imzası olan Nasır parçası bulunuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media