banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

BU DEFA GÜLÇİN NEW YORK TIMES SQUARE’DE!

Spotify’ın müzik sektöründe kadın eşitliğini güçlendirmek üzere hayata geçirdiği EQUAL müzik çalma listesinde bu defa Gülçin var. 14 Aralık’tan bu yana New York Times Meydanı’ndaki billboard’da yer alan Gülçin ışıl ışıl parlıyor.

Türkiye’nin birbirinden güçlü kadın sesleri bir arada! EQUAL, Spotify’ın müzik dünyasında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek üzere tasarlayıp hayata geçirdiği bir müzik programı. Bugüne kadar Türkiye’den Melike Şahin’den Sibel Can’a, Göksel’den Ajda Pekkan’a,  Kalben’den Hadise’ye çok değerli kadın sanatçılar EQUAL’a kapak oldu. Ayrıca tüm bu sanatçılar  New York Times Square’in meşhur reklam panolarında boy gösterdi.

Spotify’ın müzik sektöründe kadın eşitliğini güçlendirmek üzere hayata geçirdiği EQUAL Müzik Programı tüm dünyada yankı uyandırmaya devam ediyor. Aralık ayının EQUAL konuğu ise 16 yıl önce Hepsi Grubuyla müzik sektörüne adım atan ve 12 yıldır kariyerine solo devam eden, R&B – Pop müziğin ülkemizdeki güçlü temsilcilerinden Gülçin Ergül oldu. Sanatçının “Birbirimize İyi Gelmiyoruz” adlı yeni şarkısı kısa sürede 4 milyonu geçmişken, EQUAL Global ve EQUAL Türkiye çalma listelerinde de yerini aldı.

Geçtiğimiz günlerde trafik kazasında erkek arkadaşı Erdal Şeyda Lafçı’yı yitiren Gülçin, Instagram hesabında sevgilisine seslendirerek “Spotify’ın Equal listesinin kapağında yer aldığım ve bu billboard’da çıkacağımı duyduğun an çok gururlanmıştın. Aslında 14 Aralık’tan itibaren New York Times Meydanı’nda billboard’larda yer alıyoruz. Bu bizim başarımız; senin başarın. Şimdi de bu başarımızı izliyor ve gülümsüyor olduğunu hayal ve temenni ediyorum. Seni sınırsızca seviyorum” diye yazdı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media