AjandaKolik Reklam

 

 

OSCARLI AKTRİS OLYMPIA DUKAKIS HAYATINI KAYBETTİ

Cher ve Olympia Dukakis

Norman Jewison’ın 1987 yapımı unutulmaz “Moonstruck” (Ay Çarpması)  filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın rolüyle Oscar kazanan ve ardından “Steel Magnolias”taki (Çelik Manolyalar) zengin dul rolüyle tanınan karakter oyuncusu Olympia Dukakis 89 yaşında hayatını kaybetti.

Amerikalı aktris Olympia Dukakis’in erkek kardeşi Apollo Dukakis, Facebook gönderisinde ünlü yıldızın hayatını kaybettiğini duyurdu: “Sevgili kız kardeşim Olympia Dukakis, bu sabah New York’ta vefat etti. Aylarca süren rahatsızlığından sonra nihayet huzur içinde ve Louis’iyle (2018 yılında vefat eden eşi) birlikte.”

 

“Moonstruck” filminde Oscar kazandı.

Aynı zamanda yapımcı, öğretmen ve aktivist olan Dukakis, Cher’in annesini oynadığı “Moonstruck” filmiyle Oscar kazandığında 56 yaşındaydı.

Birçok televizyon yapımında da yer alan oyuncu, üç defa Oscar’a aday gösterildi. 1991 yılında “Lucky Day”,  1998’de “Armistead Maupin’s More Tales of the City”  ve 1999’da “Joan of Arc” aday olduğu diğer yapımlardır.

Olympia Dukakis, Shirley MacLaine ile “Steel Magnolias” filminde.

 

Dukakis, 2012 yılında Guardian’a “Moonstruck” filmindeki performansını çok sevdiğini ve bu projede yer aldığı için çok mutlu olduğunu söylemişti. “Şans, kader ya da ikisinden de biraz. Moonstruck’ı yaptığım için çok mutluyum. Artık faturalarımı ödeyebiliyordum.”

 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media