banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

16. ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR: “HANGİ KADRAJA SIĞAR?”


Pandemi nedeniyle bu yıl da çevrimiçi olarak düzenlenecek 16. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), 1 Mayıs’taki “açılış gecesi” ile başlıyor. Festival, 38 filme ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, dünyadan ve Türkiye’den emekçilerin, işsizlerin, kadınların, LGBTİ+’ların, gençlerin mücadelesini anlatacak ve yaşanılan haksızlık ve adaletsizlikler “Hangi Kadraja Sığar” diye soracak.

Pandemi nedeniyle bu yıl da online olarak düzenlenen festivalin “açılış gecesi” 1 Mayıs 2021’de, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde çevrimiçi olarak İFF’nin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Sendika.Org‘un haberine göre saat 20.00’da başlayacak ve yaklaşık 1,5 saat sürecek olan etkinliğin sunuculuğunu Volkan Yosunlu üstlenecek. Birçok ülkeden konukla canlı yayın bağlantıları gerçekleştirilecek etkinlikte Ezhel, Omar, Anchorus ve Boğaziçi Caz Korosu da şarkılarıyla yer alacak.

Yönetmenliğini Carlos Cazurro’nun üstlendiği, İspanya’daki bir sahilde hepsi kadınlardan oluşan yerel kabuklu deniz hayvanı çiftçilerinin işlerini kaybetmemek için verdiği mücadeleyi anlatan “El Cielo Es Nuestro Techo” (Sınırımız Gökyüzü) ise festivalin açılış filmi olarak gösterilecek.

Açılıştan sonraki günlerde yapılacak film gösterimi ve söyleşiler yine YouTube üzerinden canlı olarak izlenebilecek, izleyiciler yönetmenlere sorular sorabilecek. Gösterimler, 9 Mayıs 2021’e kadar devam edecek.

PROGRAMDA HANGİ FİLMLER VAR?
Gün gün filmlerin gösterim programı için tıklayınız!

Festival broşürü için tıklayınız!

 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media