Martılarımın Adları Tahir ile Zühre

ajandakolik

“Kedimin Adı Çamur, Köpeğimin Adı Erik” ve “Kaplumbağamın Adı Meraklı”da insanlarla hayvanları ortak yaşamlarda buluşturan yazar, çevirmen Ayşe Sarısayın, okurları Heybeliada’nın komşulukla ve dostlukla şenlenen dünyasına davet ediyor.

Bu hafta Can Çocuk’tan öncelikle ismiyle dikkatimizi çeken bol martılı bir kitap çıktı: “Martılarımın Adları Tahir ile Zühre.”
Adaların başlıca halklarından martılar, Martılarımın Adları Tahir ile Zühre’nin de baş kahramanları. Bir yandan Ayşe ve Hüseyin’in adadaki yaşamlarına, arkadaşlarıyla sohbetlerine konuk oluyor, ada yaşamı, kent yaşamı ve çevre sorunları üzerine onlarla birlikte düşünüyoruz; diğer yandan martıların gitgide daralan yaşam alanlarında, insanlarla birlikte var olma çabalarına, hem mizahi hem de gerçekçi bir gözle tanıklık ediyoruz. Üstelik bu kez okuma serüvenimize, sevimli ve çokbilmiş kedimiz Bay Cimbil de, eleştiri ve yorumlarıyla eşlik ediyor!

Bu romanında hem yeryüzü hem gökyüzü dostlarının hikâyelerini satırlara taşıyan Ayşe Sarısayın, farklı canlılarla birlikte yaşamanın keyifli, barışçıl ve zengin dünyasıyla okurları yeniden gülümsetiyor. Yasemin Ezberci’nin çizimleri de okurları masalsı bir yolculuğa davet ediyor. Orada buluşmak dileğiyle…

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

John Malkovich ve Nedim Saban buluşmasında neler oldu?

Aktör John Malkovich, “The Music Critic Show” isimli gösterisiyle Türkiye’deydi.  Ünlü bestecilerin eserlerine  ağır eleştiriler yazan eleştirmenlerin yazılarını onların rolüne girerek sahnede okuyan Malkovich, yeni oyununa, 2010 yılında  kendisini İstanbul’da izleyen ve ağır şekilde eleştiren Nedim Saban’ın yazısını da dahil etti.  John Malkovich Türkiye’ye bir geldi pir geldi… Emmy ödüllü usta […]