Madame Tussauds İstanbul’da’nın ilk Netflix figürü: Hakan Muhafız

ajandakolik


Madame Tussauds İstanbul‘da bu defa kim var dersiniz? Netflix’in ilk Türk orijinal yapımında Çağatay Ulusoy’un hayat verdiği Muhafız karakteri “Harun”, ilk Netflix orijinal figürü olarak Madame Tussauds İstanbul’da yerini aldı.

Çağatay Ulusoy’un katılımı ile gerçekleşen açılışa ilgi büyüktü. Dizide 3 saati bulan hazırlık süreciyle Harun’a dönüşen Ulusoy, bu canlandırdığı karakterin balmumu figürü ile objektif karşısına geçti. İlk Netflix Orijinal figürünün kendi canlandırdığı karaktere ait olmasından çok mutlu olan oyuncu heyecanını basın mensupları ile paylaştı.

Yapımına yaklaşık 1 yıl önce başlanan figür için yaklaşık 150 kg kil kullanıldı. Gözlerin yapımı 15 saat, baş ve yüz bölümünün renklendirilmesi 50 saat, saçların tek tek eklenmesi 140 ve vücudun yapımı ise 170 saatte tamamlandı. Yaklaşık 25 kg ağırlığında olan ve‘Harun’ karakterinin orjinal kostümünü de giyerek aslını aratmayan figür gördüğü ilgiye göre Madame Tussauds’un dünyadaki diğer şubelerini de ziyaret edecek.

Hakan: Muhafız’ın 3. sezonu sadece Netflix’te!

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Söyleşi - Mine Söğüt: "Erkeklerden bir şey istemek yerine isyan etmekten yanayım"

Bu söyleşiyi hazırlarken henüz kitap elime geçmemiş, lansman davetine de gidememiştim. Bundan birkaç gün önce sayfaları karıştırabildim ancak. Mine Söğüt’ün son kitabı “Alayına İsyan”, yazdığı köşeyazılarında altı çizilebilecek denli güçlü ifadeleri bir araya getiren, kendi deyimiyle bir tür aforizmalar kitabı. Türk Edebiyatı’nın güçlü seslerinden Söğüt ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftası kapsamında masaya bi’ dolu şey koyduk. Sanatta “kadın” olmaktan Dünya’nın yaşadığı bu felaket çağına, yeni yayınevinden oyun yazarlığına bi’ dolu şeyi… İyi okumalar! Söyleşi: Nilüfer Türkoğlu Şöyle diyor, “Alayına İsyan”ın en başında Mine Söğüt: “2013 baharında, Cuhuriyet gazetesine yazı yazmaya başladıktan birkaç hafta sonra Gezi süreci başladı. O […]