AjandaKolik Reklam

 

 

“YEŞİLÇAM: BİR SİNEMA HAYVANI”NIN TANITIM FİLMİ YAYINLANDI


Bekliyorduk, az kaldı…  BluTV’nin bu sezonki özel yapım dönem dizisi “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı”nın geçtiğimiz haftalarda çekimleri başladı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı, yönetmen koltuğunda ise Çağan Irmak’ın oturduğu 1960’lı yılların Türkiye’sini günümüze taşıyacak olan ‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın ilk tanıtımı yayınlandı. Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen dizinin çok konuşulacak ilk tanıtımı diziye dair heyecanı artırdı.

Dizide Çağatay Ulusoy, her şeyini kaybetmiş ancak Yeşilçam’da küllerinden yeniden doğmaya çalışan sinema aşığı yapımcı Semih Ateş’e hayat verecek.

Özel yapımlarıyla Türkiye’de başarılı işlere imza atan BluTV, yüksek prodüksiyonlu ilk dönem dizisi “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı” ile çok konuşulan yapımlarına bir yenisini daha ekliyor. 1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının ayakta kalma hikayesini anlatacak olan “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı”nın ilk tanıtımı izleyicilerle buluştu. Emel Sayın’ın “Rüyalar Gerçek Olsa” şarkısının eşlik ettiği gösterişli tanıtım, izleyenleri 1960’lı yıllardaki bir Yeşilçam filmi galasına götürürken sunulacak görkemli ve nostaljik dünyanın kapılarını araladı.

 

Aynı zamanda dizide Çağatay Ulusoy’a Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci eşlik edecek. Afra Saraçoğlu, Yeşilçam’ın kapısını gerçek bir sanatçı olmak için çalan genç ve güzel Tülin Saygı’yı, Selin Şekerci ise Yeşilçam’ın gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu canlandıracak.

‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yanı sıra Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi başarılı ve usta isimler buluşuyor.

Yapımını Eastern Sunrise’ın, yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği; senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı ‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’ dizisinin yönetmen koltuğunda ‘Babam ve Oğlum’, ‘Issız Adam’, ‘Unutursam Fısılda’ gibi pek çok önemli filmde imzası bulunan usta yönetmen Çağan Irmak oturuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media