AjandaKolik Reklam

 

 

27. İstanbul Caz Festivali biletleri 14 Mart’ta satışta!


Ve yılın merakla beklenen festivallerinden, caz denince akla ilk gelenlerden İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 23 yıldır Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen 27. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından 14 Mart Cumartesi günü satışa çıkıyor.

PROGRAM İÇİN TIKLAYIN 

Bir kez daha güncel müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle müzikseverlerle buluşacak 27. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran-14 Temmuz arasında yıldız isimlerden yeni keşiflere sayıları 250’yi aşan yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 25 mekânında ağırlayacak.

27. İstanbul Caz Festivali sahnelerinde müzikseverleri karşılayacak isimler arasında derin ve yoğun sesiyle sahneye çıktığı anda izleyiciyi etkisi altına alan Gregory Porterve Türkiye ziyareti dört gözle beklenen, indie rock’ın “sahne canavarları” Foals bulunuyor. Festival, bir dönemin caz müziğine enstrümanlarıyla hayat veren dört yıldız ismi, saksofonda Joshua Redman, piyanoda Brad Mehldau, basta Christian McBride ve davulda Brian Blade’i bir araya getiren çok özel A Moodswing Reunion buluşmasını da müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Piyanoda kuzey cazını Avrupa Caz standartlarıyla ustalıkla birleştiren Jan Lundgren, akordeonda güçlü ve öncü stiliyle Richard Galliano ve trompette Sardunya’dan beslenen Akdeniz ezgileriyle Paolo Fresu’dan oluşan Mare Nostrum projesi, yumuşak ve dingin sesli caz gitarisi John Pizzarelli, Kolombiya’nın sıcak caz ritimleriyle karışan Latin pop şarkılarıyla Monsieur Periné, durmadan dans edilecek performansıyla Kutiman Orchestra, yeni İngiliz cazı olarak adlandırılan Emma-Jean Thackray, trompetin yanı sıra arp, koto gibi müziğe büyülü bir dokunuş katan enstrümanlarıyla spiritüel cazın en başarılı ekiplerinden Matthew Halsall & The Gondwana Orchestra ile Şevket Akıncı’nın proje şefliğinde 40 müzisyenin Arter’in dört bir yanına yayılarak katılımcıları müziğin parçası olmaya davet edeceği Aura: Musing Orkestrası etkinliği ve daha birçok etkinlik festival programında yer alıyor.


Caz müziği sahne sınırları dışına çıkararak çimen ve banklara yayan Parklarda Caz bu yıl da ücretsiz olarak parklara caz getiriyor. Fenerbahçe Parkı ve Beylikdüzü Yaşam Vadisi’yle birlikte ilk kez Halıcıoğlu ve Bebek parklarına da uğrayacak Parklarda Caz’la festival, park keyfini müzikle şenlendiriyor.

Festivalin çok sevilen etkinliği Gece Gezmesi Birlikte Güzel’in desteğiyle bu yıl iki kez iki farklı günde ve İstanbul’un iki farklı mahallesinde düzenleniyor. Yaz gecesini renkli bir caz gecesine dönüştüren Gece Gezmesi, katılımcıları müzik rehberliğinde Kadıköy ile birlikte ilk defa Şişhane’de de gezintiye çıkaracak.

Geçen sene seferlerine yeniden başlayan Caz Vapuru bu yıl matine ve suare seferleriyle yaz ortasında müzikseverlere serin bir caz günü yaşatacak. Caz Vapuru, İstanbul Boğazı’nı denizden turlayarak ferah bir müzik deneyimi yaşamak isteyen katılımcılara gündüz güneşli bir turun yanı sıra akşam seferiyle de günbatımına doğru müziğin tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Kabataş İskelesi’nden Anadolu Kavağı’na uzanan seferde müzik, henüz vapur iskeleden kalkmadan başlıyor ve vapurun tüm katlarına yayılıyor.


“Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması”
festival kapsamında bu yıl dördüncü kez 1-4 Temmuz arasında Birlikte Güzel’in desteğiyle düzenleniyor. Yerli sahnenin başarılı müzisyen ve topluluklarının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Vitrin kapsamında, dört günde gerçekleştirilecek 30’un üzerindeki konseri, festival izleyicisiyle beraber dünyanın önde gelen festival ve etkinliklerinin yöneticileri de izleyecek. Ayrıca yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin bir araya geleceği programlarda çeşitli söyleşiler ve müzisyen buluşmaları da gerçekleştirilecek. Bu yıl etkinlikte, British Council’ın düzenlediği WOW Istanbul Dünya Kadınlar Festivali 2020’nin işbirliğiyle müzisyenlere yönelik bir ustalık sınıfı da düzenlenecek.

İstanbul Caz Festivali’nin bu yıl İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirdiği Çocukça Bir Gün, 12 Temmuz Pazar günü Feriye’de düzenlenecek. 0-9 yaş grubundaki çocuklar ve ailelere yönelik tüm gün sürecek etkinlikte farklı yaş gruplarına yönelik müzik ve görsel sanatlar atölyeleri, ana sahnede müzikal gösteriler, bahçe alanında caz dinletileri, sirk gösterisi ve interaktif oyun alanları yer alacak. Feriye’nin boğaza nazır keyifli atmosferinde aileler ve çocuklar sanat ve müzikle iç içe, keyifli bir gün geçirme şansı bulacak.

FESTİVAL BİLETLERİ 14 MART CUMARTESİ GÜNÜ SATIŞA ÇIKIYOR

27. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından 14 Mart Cumartesi günü 10.30’dan itibaren Biletix web sitesi, Biletix çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve Biletix perakende satış noktaları ile hizmet bedeli eklenmeden İKSV Ana Gişe’den (pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satışa çıkıyor. İKSV Ana Gişe, genel satış özelinde 15 Mart Pazar günü de açık olacaktır.

14-21 Mart tarihleri arasında 27. İstanbul Caz Festivali biletleri, tüm Garanti BBVA kredi kartlarına %20 indirimli.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media