Kurt Cobain’in MTV Unplugged’da çaldığı gitar 1 milyon dolara satışta

ajandakolik


Efsanevi rock müzik grubu Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in 1993 yılında unutulmaz MTV Unplugged performansında çaldığı gitar, önümüzdeki ay “Music Icons” isimli açık artırmada 1 milyon dolardan satışa çıkarılacak.

Biz ne o hırkayı unuttuk ne o gitarı ne de o performansı! Müzik tarihinin en başarılı rock gruplarından Nirvana’nın vokalisti Kurt Cobain’in MTV Unplugged performansında çaldığı akustik gitar, şimdi açık artırmada satışa çıkıyor.

Cobain’in, 5 Nisan 1994 yılında henüz hayata veda etmeden yaklaşık beş ay önce verdiği ünlü akustik MTV konserinde kullandığı gitar, nadir bulunan D-18E gitarı olarak biliniyor. Gitarın müzayedeki açılış fiyatı 1 milyon dolar olacak.

Açık artırmanın yapılacağı Julien’s Auctions’ın sahibi Darren Julien konuyla ilgili olarak “Bu önemli gitar, rock tarihinin en ilham verici müzisyenlerinden birinin, en iyi performanslarından birinde çalmasıyla tarihe geçti” açıklamasında bulundu.

Cobain’in aynı konserde giydiği o meşhur yeşil hırka da geçtiğimiz yıl 334 bin dolara satılmıştı.

Şimdi o konserden bir şarkı gelsin o zaman…

 

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BBC First Türkiye’de yayın hayatına başlıyor

Richard Gere, Benedict Cumberbatch, Olivia Colman gibi dünyaca ünlü starların yapımlarına ev sahipliği yapan Premium İngiliz drama kanalı BBC First, Türk Telekom Tivibu aracılığıyla 27 Mayıs’ta Türk izleyicileriyle buluşuyor. Premium İngiliz drama kanalı BBC First, 27 Mayıs 2020’de Les Misérables, Mallorca Files ve Doctor Who’nun özel bölgelerdeki prömiyerleriyle birlikte MotherFatherSon ve Brexit olmak üzere dünya standartlarında bir dizi […]