GÜNEŞ ÖZGEÇ’İN YENİ TEKLİSİ “ÖPÜŞÜNLE BOYNUMDAN”


Güneş Özgeç’in sözünü ve müziğini yazdığı yeni teklisi ”Öpüşünle Boynumdan” şimdi tüm dijital müzik platformlarda.

Güneş Özgeç’in söz, müzik, aranje ve tüm prodüksiyonunu kendi başına üsSözler ve tlendiği şarkısının miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından yapıldı. Güneş şarkısını şöyle ifade ediyor; “‘Öpüşünle Boynumdan’, yazın bitişi, sonbaharın gelişi, yaz aşkı, özlem ve uçuşan seslerle dolu duygusal bir şarkı. şarkının hissini oluştururken, varoluş kaygısı, zaman algısı gibi soruların aşık olduğunda bir anda ortadan kaybolup yaşama sımsıkı bağlanma, tam anlamıyla ”akışta olma” haline nasıl da kolayca geçildiğini düşledim ve bu büyüyü destekleyen reverblü, delayli reverse gitarlar, kemanlar gibi romantik tınılar seçtim.”


”Öpüşünle Boynumdan”ın görsel dünyası Güneş’in bir çocukluk fotoğrafından ilhamla Yaren Avcı tarafından analog olarak çekildi. Kapak düzenlemesi Dilhan Şeşen tarafından yapılan şarkının Sözlü Video (Lyric Video)’su Güneş Özgeç tarafından DIY usulüyle yapıldı. Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde, müzisyen arkadaşlarının da katkısıyla düzenledi. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrümanlar ve prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni” ve ”Öpüşünle Boynumdan”i aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.>


Kendi şarkıları dışında Kalben’in Ocak 2022’de yayınlanan Eski Dünyanın Yangını isimli albümünde yer alan Bugün Bana Tatil’in yaylı aranjesini, Karasinek Senfonisi ve Kedi adlı şarkıların aranje ve prodüksiyonunu yapmış, başka sanatçılar için aranje ve prodüksiyon çalışmalarını da sürdürmektedir. Dünyada (ve ülkemizde) kadın+’lar müzik sektörünün %3’lük bir bölümünü kapsıyor. Güneş bu konuya dikkat çekmenin, kendini bu alanda var etmek isteyen kadın+’lara cesaret vereceğine ve bu yüzdeyi arttıracağına inanıyor, bu yönde paylaşımlara özen gösteriyor. Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2023 Mart’ında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media