AjandaKolik Reklam

 

 

“Ezhel’le 200 Saat Kazıdım Tırnaklarla” kitabı kapış kapış!

Gazeteci, radyo programcısı ve müzik yazarı Barış Akpolat’ın rap sanatçısı Ezhel üzerine hazırladığı kitabı “Kazıdım Tırnaklarla” Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Henüz basın bülteni bile gelmemişti ki dördüncü baskısını yaptığını öğrendik! Türkiye’nin son dönem en başarılı ve en popüler rap müzisyenlerinden “Ezhel’le 200 Saat Kazıdım Tırnaklarla” Ezhel hayranlarının beklediği bir kitapmış meğer!

Karakarga Yayınları’ndan çıkan kitap, müzik yazarı Tolga Akyıldız editörlüğünde başlayan müzikmentor Kitaplığı’nın da ilk kitabı olma özelliği taşıyor.

Barış Akpolat, Ezhel’in Bugy ile birlikte yaşadığı Ankara’daki evine konuk oluyor, ses kayıt cihazının düğmesine basıyor ve sohbet başlıyor.

Son dönem Türkçe rap müziğinin en önemli ve dünyada tanınan isimlerinden Ezhel, çocukluğundan bugüne geçen, Sercan İpekçioğlu’ndan Ezhel’e dönüşme ve onu döneminin en çok dinlenen rap sanatçılarından biri olmaya götüren, süreci aktarıyor. New York Times’ın “Avrupa’nın takip edilesi 15 sanatçısı” listesinde yer alan Ezhel, müzik ve rap ile tanışmasını, Karakızıl taraftar grubundan anarşist harekete katılmasını, #FreeEzhel sürecini ve ailesine dair en özel notları Barış Akpolat’a anlatıyor.

Barış Akpolat, sadece soru sormakla kalmıyor, Ezhel’le birlikte onu büyüten Ankara sokaklarında ve mekânlarında zaman geçiriyor, onu ve çevresini gözlemleyerek hikâyeleştiriyor ve okura benzersiz bir Ezhel biyografisi sunuyor.

Karakarga Yayınları’nın müzikmentor Kitaplığı’nın ilk kitabı olma özelliğini de taşıyan Kazıdım Tırnaklarla, sadece Ezhel hayranlarının değil müziğe, rap’e ve başarı hikâyelerine ilgisi olan herkesin keyifle okuyacağı bir kitap.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media