Eyfel Kulesi de kurallarla açıldı

ajandakolik

Kültür sanat mekanları dünyanın dört bir yanında açılmaya devam ediyor. Sıradaki Paris’teki Eyfel Kulesi oldu. Yaklaşık  üç aylık karantina sürecinden sonra nihayet Paris’in simgesi Eyfel, ziyaretçilere kapılarını açtı. 

Koronavirüs nedeniyle mart ayında kapılarını kapayan Eyfel Kulesi, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana en uzun arasını karantina döneminde verdi.

Türkiye gibi normalleşme adımları atmaya başlayan Fransa, Eyfel’in kapılarını açarken birtakım kuralları da zorunlu kıldı. Ziyaretçilerin, kuleye çıkarken yalnızca merdivenleri kullanması gerektiği konusunda hassas davranıldığı, asansörlerin bir süre daha devre dışı bırakıldığı belirtiliyor. Ayrıca 11 yaş üzeri herkesin maske kullanması zorunlu tutuluyor.

Paris’teki Orsay Müzesi de devlet desteği bekliyor

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tasarımcı Yazbukey ile kiraz gibi bir Flormar

Gelin şimdi bir de bunu keşfedin… Paris ve Milano gibi dünyanın önde gelen moda haftalarının aranan yeteneklerinden, tasarımları Madonna ve Björk gibi ikonlar tarafından tercih edilen, dünyaca ünlü Türk tasarımcı Yazbukey, Flormar ile iş birliği yaparsa… Ortaya kiraz gibi bir iş çıkar! Markanın ikonik hale gelen likit mat ruj serisi […]