“Emel Anne” belgeseli Anneler Günü’nde ALİKEV’in YouTube kanalında

ajandakolik


Bu yıl online olarak gerçekleşen 15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nde de gösterilen Gezi Direnişi’nde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın adalet mücadelesini anlatan “Emel Anne” Ali İsmail Korkmaz Vakfı ‘nın (ALİKEV) YouTube kanalında yayınlanacak. 

Yönetmenliğini Kazım Kızıl’ın yönetmenliğinde çekilen belgesel 10 Mayıs Anneler Günü’nde saat 21.00’de yayımlanacak. Gösterimin ardından gazeteci Burcu Karakaş’ın moderatörlüğünde yönetmen Kazım Kızıl ve Emel Korkmaz’ın katılımıyla bir de söyleşi gerçekleşecek.


2 Haziran 2013 tarihinde Gezi direnişi sırasında aralarında sivil polislerin de olduğu bir grup tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın oğlu için altı yıldır sürdürdüğü adalet mücadelesi ve yürüttüğü kampanyaların anlatıldığı belgesel, Gamze Albayrak tarafından işaret diline de çevrildi.

İlk gösterimi 2 Haziran 2019’da Eskişehir’de bulunan Gala Performance sahnesinde yapılan “Emel Anne”, Korkmaz’ın Ali’yi kaybedişinden sonra yaşadıklarının umut ve ilham verici bir hikayesi aynı zamanda…

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Rock'n Roll'un babası" Little Richard hayatını kaybetti

Unutulmaz  “Tutti Frutti,” “Good Golly Miss Molly” ve “Long Tall Sally” şarkılarının piyanisti ve vokalisti Little Richard,  87 yaşında hayata veda etti. Rock müzik […]