15. İşçi Filmleri Festivali bu yıl “Evde kalamayanlara” ithafen gerçekleşiyor

ajandakolik

15. İşçi Filmleri Festivali de online olarak 1-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor.

“Evde kalamayanları gör” sloganıyla bu yıl online düzenlenen 15’inci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF) 1 Mayıs’ta başladı. Festivalin gala gösterimi, 1 Mayıs saat 20.30’da oyuncu Alican Yücesoy’un sunuculuğunda, Mert Fırat ve Ercan Kesal ile yurtdışından yönetmenlerin konuk olmasıyla gerçekleşti.

Festival yetkilileri şu açıklamayı yaptı:

“Covid-19 salgını nedeniyle, 14 yıldır olduğu gibi sinema salonlarında bir araya gelemeyeceğiz. Düzenleme komitemiz festivalin esin kaynağı olan emekçilerin bu salgın hastalık karşısındaki durumuna dikkat çekmek için festivali internet üzerinden gerçekleştirme kararını aldı.

Festivali, başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz.”

FESTİVAL PROGRAMI 

Toplu olarak gösterilecek Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmlerinin yönetmeni Tunç Okan ile 2 Mayıs Cumartesi günü saat 17.25’te canlı söyleşi yapılacak. Tunç Okan, Youtube kanalından canlı yayınlanacak söyleşide, izleyenlerin sorularını yanıtlayacak. Cumartesi Cumartesi filminin Türkiye’de daha önce gösterilmeyen Fransa kurgusu da festivalin YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluşuyor.

Gün gün filmlerin gösterim programı burada.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Söyleşi - Ferit Odman: "Caz benim yaşama sebebim ve hayatımdaki en önemli şey"

Ajandakolik’te yeni bir hafta başladı: Ajandakolik Caz Haftası! 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nden yola çıkarak “Çünkü Caz Tek Bir Güne Sığmaz” mottosuyla caz müziğin […]