“Duru Olmak” begeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde


Türk pop müziğinin yüreğe işleyen seslerinden Nükhet Duru’yu, bilinmeyen yönleriyle ele alan ‘Duru Olmak’ belgeselinin ilk görüntüleri izleyiciyle buluştu. Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ata Demirer ve Zeynep Bastık gibi isimlerin de yer aldığı proje, 39. İstanbul Film Festivali kapsamında gala gösterimini yapacak.

Geçtiğimiz aylarda hatta karantina günlerinden bir süre önce pek çok genç isimle yeniden seslendirdiği eski şarkılarından oluşan son albümü “Hikâyesi Var” lansman gecesi için Dada Salon Kabaret’te buluşmuştuk. Nükhet Duru’nun şen kahkahası ve tatlı muhabbeti eşliğinde hem bu albümün hikâyesini dinlemiş hem de Kalben’den Sıla’ya, Kenan Doğulu’dan Sena Şener’e pek çok müzisyenle düetini de sahnede canlı dinleme şansı elde etmiştik.

Gecenin en güzel sürprizlerinden biri hiç kuşkusuz masamıza gelip bizimle sohbet etmesi ve “Duru Olmak” belgeselinin ilk görüntüleri yani aslında fragmanıydı.

“DURU OLMAK” 
Yönetmenliğini Mu Tunç’un yaptığı belgeselin çalışmalarına, Nükhet Duru’nun son albümü “Hikâyesi Var”ın iki yıla uzanan yaratım süreci esnasında başlanmış. Belgeselde hem sanatçının son albümü hem de hayatından izler farklı bir gözle anlatılıyor.

Duru’nun son albümünde birlikte şarkı söylediği Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ceylan Ertem, Ata Demirer, Kalben, Zeynep Bastık, Rubato, Sena Şener ve Evrencan Gündüz ile yapılan görüşmeler de yine belgeselde yer alıyor. Yapımcılığını Evren Ercan’ın üstlendiği belgeselin orijinal müziklerini Orkun Tunç hazırlarken grüntü yönetmenliğini ise Ali Kanıbelli yapıyor.

FESTİVALDEKİ İLK YERLİ BELGESEL
Bu yıl online olarak seyirciyle buluşacak olan 39. İstanbul Fİlm Festivali kapsamında “Duru Olmak” filmi de seyirciyle uluşacak yapımlar arasında. Böylece ilk defa bir yerli belgesel için İstanbul Film Festivali’nde gala yapılmış olacak.

Bu yıl 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali, salgın sebebiyle ertelenmişti. “Duru Olmak” belgeselini hangi tarihte seyirciyle buluşacağı ise henüz belli değil. Ama biz merak içinde bekliyoruz. Heyecanlı bir hikaye çünkü içinde Nükhet Duru var!

39. İstanbul Film Festivali programından 15 yabancı film çevrimiçi gösterime açılıyor

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media