Aylin Aslım’dan annelere “Minik Adımlar” albümü

ajandakolik

Aylin Aslım, bebek sahibi annelere sevilen ninniler ve çocuk şarkılarından oluşan bir Anneler Günü hediyesi ile merhaba diyor. Beş yıl önce bir marka için hazırlanan albüm, Anneler Günü’nde Gloss Müzik etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

“Minik Adımlar”, Aylin Aslım’ın kendisini büyüten anneannesine de bir teşekkür niteliğinde. Kapakta yer alan fotoğrafta sanatçı, anneannesinin kucağında görülüyor. Ayrıca albümün kapağı da ruhuna uygun olarak 14 yaşındaki bir çocuk ile 7 yaşındaki kardeşi tarafından tasarlandı.


Minik Adımlar, beş ninni ve çocuk şarkısından oluşuyor. Albümde “Uyusun da Büyüsün”, “Benim Annem Güzel Annem”, “Uyu Yavrum Uyu Yine Sabah Oluyor”, “Twinkle Twinkle Little Star” ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem’in söylediği Balkan ninnisi “Ay Lulu (Mehmed’s Lulaby)” ninnileri ile “Arı Vız Vız”, “Kırmızı Balık”, “Küçük Kurbağa”,”Mini Mini Bir Kuş” ve “Fış Fış Kayıkçı”çocuk şarkıları yer alıyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Duru Olmak" begeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali'nde

Türk pop müziğinin yüreğe işleyen seslerinden Nükhet Duru’yu, bilinmeyen yönleriyle ele alan ‘Duru Olmak’ belgeselinin ilk görüntüleri izleyiciyle buluştu. Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ata Demirer ve Zeynep Bastık […]