banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ÇELİK’İN ŞARKILARIYLA YENİDEN: “DEVİR DEĞİŞTİ” ALBÜMÜNDE USTA SESLER BULUŞTU


90’ların en popüler müzisyenlerinden Çelik’in unutulmaz şarkıları, bu defa başka usta seslerin yorumlarıyla yepyeni bir albümde buluştu. Nostaljinin dibine düşmek için “Devir Değişti”, o çok sevilen Çelik şarkılarını yeniden hatırlamak için güzel bir pandemi sürprizi! 

Gözyaşımız düştü düşecek, öyle bir albüm bu albüm! Geçmiş yıllara hasret, eski şarkıların güzelliği, çocukluğumuz, ilk gençliğimiz, aşklarımız… Çelik, artık iyice çelikleşmeye yüz tutmuş kalplerimizi eritmek için geliyor bu defa…  Müzik dünyasının usta yorumcu ve sanatçıları Fatih Erkoç, Emre Aydın, Cem Adrian, Pamela, Halil Sezai, Umut Kuzey, İskender Paydaş ve Orkestrası, Oğuzhan Uğur, Gülçin Ergül, Can Gox ve Rubato, müzik kariyerinde 35 yılı geride bırakan Çelik’in şarkılarını kendi yorumlarıyla seslendiriyor. Ortaya nefis bir iş çıkmış, dinledik, buraya kesin bilgi geçiyoruz!

Arpej Yapım etiketiyle 28 Mayıs Cuma günü yayınlanacak 12 şarkılık “Devir Değişti” albümü, Türkiye’de en çok hit şarkısı olan sanatçılardan biri olan Çelik’in geçmişten günümüze sevilen parçalarını yeniden dinleyiciyle buluşturarak pandemide iyice kapanan ruhları ferahlatmak için bünyeye iyi gelecek türden!

KİMLER HANGİ ŞARKILARI SESLENDİRDİ? 
Müzik direktörlüğünü İskender Paydaş’ın, süpervizörlüğünü Umut Kuzey’in yaptığı albümde usta sanatçı Fatih Erkoç, “Afedersin” şarkısını caz öğeler kullanarak yorumlarken, Cem Adrian da “Kim Daha Çok Seviyor”u kendi üslubuyla seslendirdi. “Hercai” ise Emre Aydın tarafından yorumlanırken, “Benimle Kal”ı Pamela, “Bu Şehirde”yi Halil Sezai, “Kızımız Olacaktı”yı Umut Kuzey, “Veda Etmem Ben Bu Aşka”yı İskender Paydaş ve Orkestrası, “Ateşteyim”i Oğuzhan Uğur, “Yaman Sevda”yı Gülçin Ergül, “İçim Sızlıyor”u Can Gox, “Dilberim”i Rubato seslendirdi.

Çelik, “Nazına Ölüyorum” şarkısını da bu albüm için yeniden yorumladı. Farklılıkların ve renklerin birlikteliğinin yaşamın anlamı ve olağanüstü bir sihir olduğunu ifade eden Çelik, “Devir Değişti” albümüyle ilgili olarak, “Bu albümdeki hitleri dinlerken gerçekten de farklı karaktere, farklı görüşlere sahip, her birinin müzikal ifadesi değişik olan sanatçıların şarkılarıma kattığı ruha tanıklık edeceksiniz” dedi.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media