banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Berlin Kültür Senatörlüğü’nün verdiği bursun bu yılki sahibi yazar Menekşe Toprak


Berlin Kültür Senatörlüğü’nün 2018 yılından beri Berlin’de yaşayan uluslararası yazarlara verdiği bursa bu yıl “Dejavü” adlı romanı dosyasıyla Türkçe kategorisinde Menekşe Toprak değer görüldü.

Yazar Menekşe Toprak, sosyal medya hesabında şunları yazdı: “Berlin Kültür Senatörlüğü’nün Berlin’de yaşayan uluslararası yazarlara verdiği bursa bu yıl ben de değer görüldüm. Çok değerli, hayatı ve yazmayı çok kolaylaştıran bir ödül bu benim için.” 

24.000 Euro değerindeki bursa 255 kişinin başvurduğu bildiriliyor. Burs ödülü 8 kişilik bağımsız bir jürinin seçimiyle Türkçe, Lehçe, Arapça, İngilizce, İspanyolca gibi dillerde yazan ve Berlin’de yaşayan 10 yazara verildi.

MENEKŞE TOPRAK HAKKINDA:
Menekşe Toprak A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Berlin ve İstanbul’da yaşayıp yazıyor, ayrıca radyo gazeteciliği yapıyor.
Edebiyata öykü yazarak başlayan yazarın eserleri Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Sırpçaya çevrildi. Ağıtın Sonu adlı romanı 2015 yılında Duygu Asena Roman Ödülü’ne, Arı Fısıltıları romanı ise 2019-Ankara Üniversitesi Roman Ödülü’ne değer görüldü.

Eserleri: Valizdeki Mektup (öykü) Hangi Dildedir Aşk (öykü), Temmuz Çocukları (roman), Ağıtın Sonu (roman) Arı Fısıltıları (roman)

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media