banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ALP ERSÖNMEZ’DEN “DANS KOKULU CAZ” CEREYANLI


Alp Ersönmez
’in dünya çapında bilinen ve birbirinden değerli müzisyenlerle birlikte 2013 yılında kayıtlarını tamamladığı projesi “Cereyanlı”nın dört parçadan oluşan ilk EP’si “Cereyanlı-A”, Space Goats etiketiyle yayımladı.

Prodüktör, besteci ve bas gitarist kimliğiyle tanınan AlpErsönmez, 2011’de yayınladığı “Yazısız” albümünden sonra şimdi de “Cereyanlı-A” ile müzikseverlerle buluştu. Albümün mix’i Alen Konakoğlu, mastering’i Evren Göknar, kapak fotoğrafı Cem Gültepe, artwork ise Gümrah Şengün imzası taşıyor.

Alp Ersönmez: “Müzikle olan iletişimimin temel lisanı caz”

 

PROJEDE ÇOK ÖZEL İSİMLER BİR ARADA 

“Cereyanlı” projesinde İsveç’ten rapçi Papa Dee, Brezilya’dan etkileyici sesiyle Thalma de Freitas, Fransa’dan duayen trompetçi Erik Truffaz, Norveç’ten eşsiz caz piyanistliği ile Bugge Wesseltoft, ülkemizin önemli değerlerinden Arto Tunçboyacıyan, Bulut Gülen, Can Çankaya, Can Şengün, Çağrı Sertel, Doruk Gönentür, Ediz Hafızoğlu, Engin Recepoğulları, İmer Demirer, Serhan Erkol gibi isimler yer alıyor.

DEVAMI DA YOLDA 

Yerli sahnede Tarkan, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Yalın, Nil Karaibrahimgil, MadenÖktemErsönmez, Sonic Boom, Anadolu’nun Kayıp Şarkıları konserlerinde de yer alan Alp Ersönmez, “Cereyanlı” ile “dans kokulu caz” adını verdiği bir müziği dinleyici ile buluşturuyor. Genel olarak trompet, saksafon ve trombon için detaylı düşünülmüş bir aranjman anlayışı göze çarpan albümde, solistlere eşlik eden ve cevap veren güçlü nefesli enstrumanlar, funk havalı gitarlar, yer yer etnik ögeler de taşıyan enerjik ritmler ve Ersönmez’in bas gitarı ile bir araya geliyor. Cereyanlı projesinin “Cereyanlı-B” adlı ikinci EP’si ise bahar aylarında yayınlanması planlanıyor.

Alp Ersönmez’in Cereyanlı projesinin “Cereyanlı-A” isimli ilk EP’sini burayı tıklayarak tüm dijital platformlar üzerinden dinleyebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media