AjandaKolik Reklam

 

 

NİLÜFER CAZ TATİLİ KONSERLERİNİN TEMASI “MÜZİK HASADI”

Nilüfer Caz Tatili’ne geri sayım başladı. Doğanın içinde gerçekleşecek konserlerin yanı sıra pek çok söyleşi, atölye ve etkinlikler düzenlenecek.

Nilüfer Belediyesi’nin 2016 yılından bu yana düzenlediği ve giderek artan bir izleyici kitlesine sahip olan Nilüfer Uluslararası Caz Tatili bu yıl da pandemi koşullarına rağmen sanatseverlere yine müzikle dolu özel anlar yaşatacak .

Nilüfer’de kültür hayatına yeni bir soluk getiren Nilüfer Caz Tatili, dopdolu programıyla, pandemi döneminde müziğe, konserlere hasret kalan sanatseverleri cazın sevilen isimleri ile buluşturacak.

6. Nilüfer Caz Tatili bu yıl 17 Haziran – Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceği planlanmıştı ancak hava şartları nedeniyle ertelendi; yeni tarihlerle bu haberi yeniden güncelleyeceğiz.

Pandemi nedeniyle konser veremeyen, izleyicilerini özleyen sanatçılar da uzun aradan sonra Nilüfer’de yüz yüze konser verme heyecanı yaşayacak. 2021 yılını Gıda yılı ilan eden ve bir çok çalışmasını bu hedefe yönelik olarak gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Caz Tatili’nde de tema “Müzik Hasadı” olacak.


Nilüfer Caz Tatili 17 Haziran’da Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenecek Okay Temiz & Oriental Wind konseri ile başlıyor. Caz ve dünya müzikleri alanında elli yılı aşkın tecrübeye sahip olan Okay Temiz performansıyla sanatseverlere caz keyfi yaşatacak. Aynı gün Okay Temiz konserinden önce de Su İdil sanatseverlerin karşısında olacak.


Caz Tatili kapsamında, bir fusion trio grubu olan Cazzip Project, caz dünyasının dünyaca ünlü isimleri ile sahne alan, ünlü orkestra şefleriyle çalışan Halil İbrahim Işık Band, Nilüfer Sebze Orkestrası, müzikseverlerin yakından tanıdığı Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem’in bir araya gelmesiyle oluşan Sonic Boom, kendi yazdığı ve seslendirdiği şarkılarla olduğu kadar yeniden yorumladığı şarkılarla da gönüllerde taht kuran Ceylan Ertem Balat Atatürk Ormanı’nda sevenleri ile buluşacak sanatçılar arasında.  Ayrıca, FlapperSwing,  Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’, Çağrı Sertel, Jef Giansily Quintet ile virtüöz piyanist ve besteci Aydın Esen de Balat Atatürk Ormanı’ndaki konser alanında sanatseverlere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacaklar. Çığır açıcı eserleriyle çağdaş müziğin dünyaca tanınan, üstün yeteneklerinden biri olan müzisyen Aydın Esen 29 Haziran’da hayranları ile buluşacak.


Önce Çilek Hasadı, Sonra Konser

19 Haziran’da Cenk Erdoğan Trio çok farklı bir alanda, Nilüfer’in çileği ile ünlü kırsal mahallesi Atlas’ta sahne alacak. Konser öncesi sanatseverler çilek hasadına katılacak. Hasadın ardından da Cenk Erdoğan Trio Uludağ manzaralı Atlas Mahallesi’nde izleyicilere farklı bir deneyim yaşatacak.Caz Tatili’nde sahne alacak isimler arasında yer alan Genedos ve Can Kazaz da konserlerini 26 Haziran günü eşsiz güzelliği sahip Akçalar Mahallesi’nde göl kıyısında verecekler.Nilüfer Caz Tatili 3 Temmuz’da, kendine özgün tarzıyla belli bir hayran kitlesine sahip olan Barabar grubunun Balat Atatürk Ormanı’nda vereceği konserle sona erecek.

Ayrıca Nilüfer Roman Orkestrası’nın yanı sıra Bursalı müzisyenler Saynur Eren, Midas Quartet, Gökhan & Enis ve Smooth Hertz Nilüfer Caz Tatili süresince kentin sokaklarında parklarında mini konserler düzenleyecek.

Söyleşiler, Atölyeler, Etkinlikler

Nilüfer Caz Tatili’nde ayrıca “Bursa Müzik Piyasası” konulu söyleşi, “Bahçede Diyalog” isimli  interaktif sergi, katılımcıları şehir seslerine yoğunlaştıracak “Ses Yürüyüşü”, “Gelecek Neslin Müzik Akademisi: MANG” ve “Sebzelerle Enstrüman Yapıyoruz”, “Gençlerle Ritim” ve “Ableton Atölyesi” ile “Suzin ile Şifalı Sesler” etkinliği düzenlenecek.

 Mahsul Albümü

Genç sanatçıların üretimlerini desteklemek ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Nilüfer Caz Festivali için özel olarak piyasaya çıkacak Mahsül albümüne dijital platformlardan da ulaşılabilecek.


Türkiye Caz Ağı Buluşması

Pandemi döneminde kurulan ve öncelikli amacı kültür profesyonelleri ile seyirciler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve bir araya gelme fırsatları yaratmak olan Türkiye Caz Ağı’nın ilk fiziksel buluşması Nilüfer Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek. Nilüfer Caz Festivali caz müziğinin kimliğini ve çeşitliliğini desteklemeyi, bu alandaki farkındalığın artırılmasını amaçlayarak ilginin ülke çapında geniş kitlelere ulaşmasını hedefleyen bu oluşumun kurucu üyelerinden biri.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media