4 Oscarlı “Parasite” sinemalardan sonra beIN CONNECT’te

ajandakolik


En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 4 dalda Oscar alarak muazzam bir başarıya imza atan Güney Kore filmi “Parasite” (Parazit), sinemalardaki gösteriminin ardından ilk kez 1 Nisan Çarşamba günü beIN CONNECT’te.

Altın Küre Ödülü’nün ardından En İyi Film ve En İyi Yönetmen de dahil 4 dalda Oscar Ödülü alarak, 2019 yılına damga vuran Güney Kore yapımı Parasite filmi, Türkiye’nin lider platformu Digiturk’te sinemaseverler ile buluşuyor.

Varlıklı bir ailenin yanında çalışmaya başlayan fakir bir ailenin komik başlayan ancak zamanla gerilime dönüşen müthiş öyküsünü anlatan Parasite, 1 Nisan Çarşamba günü beIN CONNECT’te, 5 Nisan Pazar akşamı saat 21:00’de ise beIN Movies Premiere HD’de yayınlanacak.

SOSYOLOJİK BİR BAŞYAPIT 

Bugüne kadar sinema tarihinde başka bir filmin başaramadığını yapıp, En İyi Film Oscar’ına uzanan İngilizce olmayan ilk film unvanını elde eden “Parasite”, Bong Joon Ho’ya da yönetmenlik Oscar’ını getirdi. Parasite ayrıca En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Uluslararası Film Oscar’larının da sahibi oldu.

Güney Koreli usta yönetmen Bong Joon Ho’nun Oscar Ödülü’ne layık görüldüğü bu sosyolojik başyapıtın konusu ise özetle şöyle;

Kim Ailesi, Seul’un varoş bir mahallesinde yarı bodrum bir dairede gündelik işlerle hayatlarını idame ettirmeye çalışan fakir bir ailedir. Ailenin delikanlı oğlu bir arkadaşı vasıtasıyla çok varlıklı Park Ailesi’nin küçük çocuğuna İngilizce özel ders vereceği bir iş bulur. Ders vermeye gittiği bu ailenin ultra lüks rezidanslarında kendisini sevdirmesiyle birlikte akrabalarını da aynı evde işe aldırmaya başlar: Çok geçmeden Kimler ile Parklar’ın hayatları iç içe geçecektir.

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sonsuza kadar kadınların yol göstericisi: "Barış Gelini" Pippa Bacca'nın filmi bu

31 Mart 2008’de “Barış Gelini” Pippa Bacca, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyü yakınlarında  tecavüze uğramış ve boğularak öldürülmüştü. Pippa Bacca’nın ölümünün ardındaki gerçekler şimdi bir sinema filmi olarak sesini duyuruyor. Ve Pippa, sonsuza dek dünya üzerinde barış umudunu haykıran kadınların yol göstericisi olmaya devam ediyor. “Bu, başkalarına güvenmenin, güven […]