banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

YILIN ÖDÜLLÜ FİLMİ “ÇATLAK” İLK DEFA MUBI’DE!


Gösterildiği her festivalden ödüllerle dönen ve eleştirmenlerin övgülerini toplayan Fikret Reyhan filmi Çatlak, Türkiye’de ilk kez MUBI’de gösterime giriyor.

Fikret Reyhan’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Nizam Reyhan’ın üstlendiği film, 25 Aralık Cumartesi gününden itibaren MUBI ekranlarında olacak. Aynı gece ayrıca, film ekibinin katılımı ve Muammer Brav’ın sunumuyla gerçekleşecek Çevrimiçi Gala da saat 20:00’den itibaren MUBI’nin YouTube kanalında canlı olarak izlenebilecek.


En son, Malatya Film Festivali’nde En İyi Film seçilen ve En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin yanı sıra Sinema Yazarları Derneği tarafından verilen SİYAD En İyi Film Ödülü’nü de kazanan Çatlak, Ankara Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, SİYAD En İyi Film ödüllerini almış, İstanbul Film Festivali’nde de En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve FIPRESCI ödüllerinin sahibi olmuştu.

Bu yıl ayrıca, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde KAV Yılın Yönetmeni Ödülü’nü de alan film, geçen yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’ne değer görülmüş ve beş kadın oyuncusuna birden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırmıştı.

İstanbul’da aynı binada birlikte yaşayan bir ailenin, ödenmemiş bir borç üzerinden çatlayan ilişkilerini konu alan filmin ansambl oyuncu kadrosunda, Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Giray Altınok, Elif Ürse, Mehmet Bilge Aslan, Gülçin Kültür Şahin, Süleyman Karaahmet, Görkem Mertsöz, Emir Ünver, Canan Atalay, Cihat Süvarioğlu ve Taha Bora Elkoca yer alıyor.

Haberle ilgili basın bültenini ve görselleri ekte bulabilirsiniz.

MUBI’nin Çatlak’a özel hazırladığı posteri ve fragmanı indirmek için lütfen buraya tıklayınız. Çevrimiçi Gala’ya izleyici olarak katılmak için de buradaki linkten LCV bırakabilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media