‘Yaratıcı Yazarlık Defteri’yle disiplin kazanın ve artık yazın!

Eğer siz de her fırsatta yazmak isteyip de yazamadığınızdan dert yanıyor ve yazar olmak gibi hayallerin içine dalıp çıkıyor ama yine de kendiniz beceriksiz ve başarısız hissediyorsanız, raflarda henüz yerini alan bir ‘yol gösterici’den bahsedelim o zaman. Belki aradığınız böyle bir yardım paketidir, kim bilir…

Hayalinizde yazmak varsa ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız fırsatlardan biri Mürsel Çavuş tarafından hazırlanan ve Yitikülke Yayınları’ndan çıkan Yaratıcı Yazarlık Defteri. Hem yazma disiplini kazanmanız hem gerçek sesinizi keşfetmeniz hem de yazma konusunda kendinizi geliştirmeniz için belki de ilham kaynağınız bu defterdir.

Yazmak disiplin işidir, ancak çok çalışarak iyi bir yazar olabilirsiniz. Yaratıcı Yazarlık Defteri, içerisindeki sorularla sizi her geçen gün daha iyi bir yazara dönüştürmek için tasarlandı. Bu defter hayal gücünüzü ve yazma becerilerini geliştirirken, gizli yönlendirmeleriyle içinizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarıyor. Neyi yazmaya daha yetenekli olduğunuzu anlayacak, kendinizi, olayları ve anlatmak istediklerinizi nasıl anlatacağınızı kavrarken aynı zamanda çok eğleneceksiniz.

Yaratıcı Yazarlık Defteri Türkiye’de yayınlanmadan önce Amazon.com’da yayınlanmış ve Amerika dahil 11 ülkede İngilizce olarak satışa sunulmuştu. Türkiye’de de Aralık ayında tüm kitapçılarda yerini aldı.

Peki defteri nasıl kullanmalıyız? 
Defterde sizin için hazırlanan egzersizleri yapmanız gerekiyor. İlk disiplini burada yaratmalısınız. Ama ödev olarak görürseniz baştan kaybettiniz. Unutmayın, siz hep yazmak istediniz. Ve bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bunu aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk adım! Burada en önemli şey gününün belli bir saatini yazmaya ayırmanız ve yılmadan yazmaya devam etmeniz. Metinleri yazarken kendinizi gözlemlerseniz hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini anlayacak ve bu konuyla ilgili daha çok egzersiz yaparak daha iyi bir yazara dönüşeceksiniz. Arkadaşlarınızla bir yazarlık grubu oluşturup hep birlikte yazarsanız, metinlerinizi karşılıklı değerlendirebilirsiniz. Bu da gelişiminizi daha da hızlandırır.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media