Tüm dünya evde müzikle kenetlendi: “One World: Together At Home”

ajandakolik


Dünya Sağlık Örgütü ve Global Citizen iş birliğiyle Lady Gaga küratörlüğünde düzenlenen “One World: Together At Home” dayanışma etkinliği tüm dünyada internet ve televizyon üzerinden canlı olarak milyonlara ulaştı.

Tüm dünyada COVID-19 salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarıyla dayanışma kurmak için düzenlenen bu tarihi canlı yayının programına yeni eklenen sanatçılar Alicia Keys, Amy Poehler, Awkwafina, Camila Cabello, Celine Dion, Ellen DeGeneres, Jennifer Lopez, LL COOL J, Lupita Nyong’o, Matthew McConaughey, Oprah Winfrey, Pharrell Williams, Sam Smith, Shawn Mendes, Taylor Swift, Usher ve Victoria Beckham oldu.

Genişleyen sanatçı kadrosu ve tüm dünyadan sağlık çalışanlarından mesajlarla toplamda 8 saatlik sıradışı bir konser olan bu etkinlikte Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Green Day’den Billie Joe Armstrong, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris ve Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh ve Stevie Wonder gibi dev isimler en güzel şarkıları seslendirdiler.

Bu özel etkinlik Lady Gaga, Lang Lang, Andrea Bocelli ve Celine Dion’un muhteşem performansıyla sona erdi.


KAÇIRANLAR İÇİN TEKRARI VAR

“One World–Together At Home” etkinliği, kaçıranlar için tekrar Digiturk ekranlarında.

Bu özel gecenin tekrarı, 19 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Türkçe dublajlı olarak beIN SPORTS Haber ve beIN SPORTS HD 2’de yayınlanacak.

Canlı yayını kaçıranlar ya da yeniden izlemek isteyenler, konserin sona ermesinin ardından Digiturk 1 no’lu beIN HD kanalında 20 Nisan saat 03:00’e kadar altyazı seçeneğiyle tekrar yayınına ulaşabilecekler. beIN CONNECT üyeleri de dünyanın yakından takip ettiği bu etkinliği 3 gün boyunca diledikleri zaman orijinal ya da altyazılı seçenekleriyle izleme fırsatına sahip olacaklar. Ayrıca bu özel gecenin tekrarı, 19 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Türkçe dublajlıolarak beIN SPORTS Haber ve beIN SPORTS HD 2’de yayınlanacak.

Uzun yıllar unutulmayacak bu yayına özel hazırlanan ve Fehmi Samancı, Çağıl Özge Özkul, Ciğdem Seferoğlu, Ekrem Ekşioğlu, Gizem Hatipoğlu, Gökhan Telkenar, İdil Yazar, Nazlı Canyurt, Raşit Altun, Teoman Hünal gibi beIN yüzlerinin de yer aldığı videolar, yayın aralarında izleyenlerin karşısında olacak. Bu tarihi etkinlik ile tüm dünyada COVID-19 salgınından etkilenen insanlar arasındaki birlik ve dayanışmayı kuvvetlendirmenin yanı sıra insan hayatını korumak için en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanlarına teşekkür edilmesi amaçlanıyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Söyleşi - Mahmut Çınar: "En büyük hayallerimden biri, Ezginin Günlüğü albümünde bestelerimin olması"

Tam da ilk albümü “Bul Beni”nin birinci yaş günü arifesinde yapıldı bu söyleşi. Onu daha çok Bülent Ortaçgil’in “Bu Su Hiç Durmaz” kitabını yazan olarak tanıyordum çünkü yerinde olmak istediğim bir işe el atmış ve ne de güzel bir kitap ortaya çıkarmıştı. Sonra bir baktım akademisyen, gazeteci ve müzisyen olan […]