banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

SANATLA YÜZ YÜZE BULUŞMALAR 15. CONTEMPORARY ISTANBUL İLE BAŞLADI


Uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, Akbank ana sponsorluğunda 15. kez kapılarını büyük bir heyecanla sanatseverlere açtı.

COVID-19’un yarattığı kısıtlamalara rağmen Türk çağdaş sanatını desteklemek ve canlandırmak için büyük bir özveri ile gerçekleştirilen fuarın açılışını, Akbank Yönetim Kurulu ve Contemporary Danışma Üst Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Profesör Dr. Hasan Bülent Kahraman birlikte gerçekleştirdi.

Contemporary Istanbul’un ilk gününde, Der Tagesspiegel, Ard, Deutschlandfunk, Orf, Artension, Moscow Art Magazine ve Financial Times yayınlarının editörleri, Marcus Graf rehberliğinde galeriler ve sanatçılarla bir araya geldi.

COVID-19 önlem ve tedbirlerine uygun olarak Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda düzenlenen fuar, 5 Haziran Cumartesi gününe kadar 26 çağdaş sanat galerisi ile birlikte 290 sanatçıya ait yaklaşık 500 eseri, müze ve sanat kurumlarını sanatseverlerle buluşturacak.


Fuara Katılan Galeriler

Anna Laudel, İstanbul, Dusseldorf; Art On İstanbul, İstanbul; Art Refinery, İstanbul; Artopol Art Gallery, İstanbul; Bozlu Art Project, İstanbul; C24 Gallery, New York ; CEP Gallery, Istanbul; De Artium, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Faar Art Gallery, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Binyıl, İstanbul; Galeri Diani, İstanbul; Galeri MCRD, İstanbul; Galeri/Miz, İstanbul; Galeri Nev İstanbul, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, İstanbul, Ankara; Gama Gallery, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, London; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Sevil Dolmacı Art Gallery, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman Gallery, İstanbul, Berlin

Sanat Kurumları

Contemporary Istanbul Vakfı (CIF), Akbank Sanat, Baksı Müzesi, Borusan Contemporary, Odun Pazarı Modern Müzesi (OMM), İyilik İçin Sanat Derneği, GLOBART, Otonom Art Events ve halka sanat projesi, EKAV Vakfı

On beş yıldır gittikçe büyüyen ve gelişen çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul, her yıl bir öncekinin üzerine heyecan katarak etkinlikleri ile tüm yıl etkisini sürdürmeye devam ediyor. Siemens ev aletleri sponsorluğundaki 8. Plugin Istanbul, Esra Özkan’ın küratörlüğünde 18 sanatçıyı sanatseverler ile buluşturdu. Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın farklı disiplinlerinde uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, standında Hasan Bülent Kahraman küratörlüğünde 11 sanatçının eserlerini ‘Olan ve Aşkınlık’ isimli sergisi ile gerçekleştirdi.

Contemporary Istanbul Vakfı
Contemporary Istanbul Vakfı’nın standında izleyicilerle buluşturduğu Güvenç Özelin Evrişim” adlı Arttırılmış Gerçeklik(AR) eseri, İstanbul’un bugünkü yapısallığından farklı şekillerde gelişmesine yer veriyor. Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonundan yeni medya ağırlıklı eserleriyle interaktif bir deneyim sunan Hareket Eden Anılar” sergisi ile izleyiciler teknoloji ve sanatın yakın ilişkisini gözlemleyebilecek. Seçki 6 Ağustosa kadar Fişekhane Cocoon sanat alanında ziyaret edilebilecek.

“Crash” sergisi ve Piksel Art Talks at House of Brothers

Pernod Ricard Türkiye sponsorluğunda House of Brothers Lounge’da “Crash” isimli sergisi ile izleyicilerle buluştu. Koleksiyoner Feride İkiz’in NFT koleksiyonu Contemporary Istanbul’un bu edisyonda ilk kez fiziksel ortamda sergilendi. Koleksiyoner Feride İkiz ve sanatçı ikilisi ha:ar (Hande Şekerciler, Arda Yalkın), sanatçı Lev Evzovich (AES+F sanatçı kolektifi), avukat Sima Baktaş, x-ist galeri direktörü Zeynep Pakel’in katılımıyla Burcu Dimili ve Nil Nuhoğlu moderatörlüğünde “Piksel Art Talks at House of Brothers” adlı bir konuşma serisi ile yer alıyor. Fuar süresi boyunca Pernod Ricard Türkiye sponsorluğunda devam edecek “Piksel Art Talks at House of Brothers” konuşma serisini Contemporary Istanbul içerisindeki House of Brothers Lounge’da canlı olarak dinlenirken, konuşmaların videoları Brothers1801 Instagram ve Youtube hesapları üzerinden ulaşılabilecek.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media