banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

CONTEMPORARY ISTANBUL’UN YENİ TARİHİ BELLİ OLDU


Bu yıl Ajandakolik’in de dijital medya partneri olduğu Contemporary Istanbul 1-6 Haziran tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonları’nda düzenlenecek. 

Contemporary Istanbul, Türkiye’deki önde gelen çağdaş sanat galerileri ile düzenlediği 15. edisyonunu 1- 6 Haziran olarak güncelledi. Türkiye’nin sanat sektörünün yaratıcılığını göstermek ve toplumların iç sesi olan sanatçıların üretimini desteklemek amacıyla Akbank ana sponsorluğunda 1 – 2 Haziran VIP ön izleme, 3 – 6 Haziran genel ziyaret günleri ile Contemporary Istanbul kapılarını sanatseverlere açacak.

Sürdürülebilir sanat ortamının sağlanması için sanat kurumları ve galerilerle birlikte ortak hareket eden Contemporary Istanbul, 15. edisyonunda sadece Türkiye’nin önde gelen galerileri ile ziyaretçilere ulaşacak.

Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği Çalışma Rehberine uygun olarak, bu yıl Contemporary Istanbul’a girişler katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığı ve güvenliği için HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü sonrasında yapılacak. Hijyen kuralları ve sosyal mesafe şartlarına uygun gerçekleştirilecek fuara ziyaretçiler, COVID-19’a karşı alınan önlemler doğrultusunda bilet aldıkları saat aralığında kalabilecekler.

Yeni 15. Contemporary Istanbul Programı:

 1-2 Haziran         VIP Ön İzleme

3-6 Haziran         Genel Ziyaret Günleri

3-6 Haziran         Her gün 11:00 – 13:00 saatleri arasında özel olarak VIP kart sahiplerinin ziyareti için açık olacaktır.

1-2 Haziran tarihlerinde iki gün boyunca ön izleme günleriyle birlikte, çağdaş sanat performansları, solo sergiler ve ek olarak galeriler tarafından eserleri sergilenen tüm sanatçıların katılımı ile “Sanatçı Günü” gerçekleşecek. Her galeri seçilmiş sanatçılarını fuara davet ederek koleksiyonerlerle sanatçılarını bir araya getirecek.

Plugin: “Post-“ Teması

Her yıl yeni medya sanatından yenilikleri bir araya getiren Plugin bölümünde Esra Özkan küratörlüğü ile “post-“ teması üzerinden insan-makine iletişimindeki akışa, yapay zekaya, insan-sonrası tartışmalarına, dijital karakterlere, birbiri içine geçen ve ayrılan yeni medyanın farklı yaklaşımlarına ve biyo sanat gibi üretim şekillerine yer verilecek. Dijital sanat ve yeni medya sanatına yer veren ve bu yıl 8. yaşına giren Plugin Istanbul’da Siemens Ev Aletleri sponsorluğuyla yer alacak sanatçılar:

Aypera, Ahmet Rüstem, Bevoid, Can Büyükberber, Ece Gözen, Enes Özenbaş & Ethem Cem, Güvenç Özel, Hakan Sorar, Sofia Crespo H.o, Mert Kızılay& Hakan Gündüz, Maxim Zhestkov, Mario Klingemann, Nye Thompson, Onur Sönmez, Selin Balcı ve Yonca Karakaş.

15. kez fuarın ana sponsorluğunu üstlenen Akbank’ın yanı sıra, Siemens Ev Aletleri, Audi ve dünyada en fazla destinasyona uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın da sponsorluğunu üstlendiği Contemporary Istanbul’un bilet satışları ve fuar hakkında daha fazla bilgi için www.contemporaryistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media