Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali Belgeseli İBB Kültür Sanat kanalında

ajandakolik
Sabahattin Ali ve kızı Filiz Ali

Sabahattin Ali’yi, 72. ölüm yıldönümünde Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali Belgeseli ile anıyoruz.

İBB Kültür Daire Başkanlığı, Koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle iptal edilen etkinliklerini, online yayınlarla sürdürmeye devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde, Geç Kalanlar ve Pollyanna oyunlarını online yayınlayarak sanatseverlerle buluşturan İBB Kültür Daire Başkanlığı, Sabahattin Ali’yi ölümünün 72. yılında belgesel gösterimi ile anıyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Metin Avdaç’ın üstlendiği Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali belgeseli, yazarın ölüm yıldönümü olan 2 Nisan’da Youtube İBB Kültür Sanat kanalından saat 20:00 de online olarak yayınlanacak. Belgesel, uzun bir araştırma sürecinin ardından Almanya, Bulgaristan ve Türkiye’de gerçekleştirilen çekimlerle tamamlandı. Filmde Sabahattin Ali’nin edebiyatçı kimliğinin yanı sıra sevdaları, fikir dünyası ve onu faile meçhule götüren dönemin sosyo-politik dinamikleri de ele alınıyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yılın gişe rekortmeni "7. Koğuştaki Mucize" dijitalde de en çok izlenenlerden

Vizyona girmesiyle pek çok rekora imza atan ve 2019 yılında Türkiye’de en çok izlenen film olan ‘7. Koğuştaki Mucize’, 5.316.933 gişe rakamının ardından bu kez dünyadaki dijital platformların ülke sıralamalarında üstlerde yer […]