Pen Türkiye Ayfer Tunç’un “Osman” kitabını ayın kitabı seçti


PEN Türkiye, pahalı markaların, lüks yaşamın gösterişine dalıp bir kültürün, bir sınıfın yok oluşunu, kendileri de o kültürle birlikte yok olmalarına rağmen fark edemeyen bir kuşağın çarpıcı hayatını anlatan Ayfer Tunç’un Osman romanını Aralık ayının kitabı seçti.

PEN Türkiye, “Ayfer Tunç – Osman” kitabını ayın kitabı seçtiğini duyurduğu metinde şu ifadelere yer verdi:

“Edebiyat ne işe yarar diye soruyorlar ya, yalnızca tek bir yanıt bile yeterli: İnsanın dilini daha çok sevmesine! Sağol, Ayfer Tunç. Bin yaşa bin yaz, gözümüzü sevindir, aklımızı sevindir, hatta en lezzetli sofralar yavan kalsınlar senin bize yaşattığın dil şöleninin yanında!

“İnsan sevdiğinden umar!’  sözünün romandaki tam karşılığısın. Seni seviyoruz, senden umuyoruz, senin de bizi sevdiğine inanıyoruz. Çalışkansın, titizsin, zekisin, gözlemcisin ve en güzeli de yazmayı çok seviyorsun. Bu sevgiyle yazdığın her şeyi nice yıllar okumak dileğiyle, yıllardır başka kitaplarda yaşayan Osman’ı adıyla sanıyla kahraman yaptığın Osman romanını ayın kitabı olarak seçiyor ve sevinçle okuyun diyoruz. Can yayınları arasında yer alan Osman’ı, Ayfer Tunç’un tüm kitaplarını!”

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media