Neslihan Önderoğlu’ndan sarsıcı öyküler “Yakınlık Korkusu”nda

ajandakolik


Neslihan Önderoğlu, diğer kitaplarında olduğu gibi yeni çıkan öykü kitabı “Yakınlık Korkusu”nda da toplumun her kesiminden, her yaştan insanın dünyasına eğiliyor. Yeri geldiğinde oldukça çetin meseleleri irdelemesine karşın sadelikten ödün vermeyen üslubuyla, ince ince işlediği sahnelerle akıllardan çıkmayacak sert, sarsıcı öyküler anlatıyor. 

 Tutkuyla bağlı olduğun bir şey var mı?

Nasıl yani?

Ne bileyim işte. Hani böyle peşinden gözünü kırpmadan gideceğin bir şey? Uğruna her şeyi göze alacağın…

Uzaktaki ağaçlara bakıp düşündüm.

Galiba yok.

O zaman için boş, dedi.

Neslihan Önderoğlu bu öykülerde günümüz insanının en büyük çelişkisini anlatıyor: İlişkilerdeki yalnızlıklar ve yalnızlıklardaki ilişkiler. Evliliklerde, işyerlerinde, ebeveyn-evlat ya da kardeş ilişkilerinde süregiden çatışmalar, rahat vermeyen dostluklar; çetin ıssızlıklar, münzevi haller… Sözgelimi bazı öykü kişileri bazen gündelik hayatın sıkıntılı rutinine bazen de sürüklendikleri çaresiz duruma isyan etseler de asla bir “ada” olamayacaklarını tecrübe ediyorlar; acı vermesine karşın kopamayan bağlarıyla, sırtlarından atamadıkları sorumluluklarla yüzleşiyorlar… Ve her şeye rağmen bazen en karanlık anlarda ortaya çıkan umudun, sevginin kora dönmüş ışığını keşfediyorlar.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Taylor Swift'ten yeni albüm "folklore"

Amerikalı şarkıcı Taylor Swift’in sekiziinci albümü “folklore” çıktı. Pop müziğin yıldız ismi, perşembe geceyarısı yeni bir albüm yayınlayacağını duyurmuştu. Taylor Swift’in hikaye anlatıcısı rolünü üstlendiği yepyeni albümü “folklore” şimdi dijital platformlarda! Dünyaca ünlü şarkıcı, dün sosyal medya hesapları üzerinden yeni albümünü duyurdu ve hislerini şu sözlerle dile getirdi: “Sürpriz! Bu […]