AjandaKolik Reklam

 

 

MÜZİSYEN MOBY’NİN HAYATI MOBY DOC BELGESELESİNDE


Müzisyen, DJ ve yönetmen Moby, “Moby Doc” isimli belgeseliyle çalkantılı kişisel hayatı ve yeraltı punk gruplarından liste başı solo kariyerine, oradan bağımlılıkla mücadelesine ve son olarak da hayatını bir vegan olarak sürdürmesi gibi farklı konulardan bahsediyor. Filmin fragmanı ise artık yayında.

Kariyerinin her döneminde farklı bir müzik türünde üretim yaparak yine de başarılı olan Moby; Moby Doc isimli biyografik belgeseliyle 28 Mayıs’ta müzikseverlerle bu defa bir filmle buluşuyor. Yönetmenliğini Rob Bralver’ın yaptığı belgesel Moby’nin kendisi tarafından anlatılan bir sürreal bakış olarak nitelendiriliyor. 

İçerisinde David Lynch, David Bowie ve Shepard Fairey gibi isimelerin de yer aldığı belgeselde konser görüntüleri, yeniden canlandırmalar, söyleşiler ve arşiv görüntüleri de yer alıyor.

Dünya çapında 20 milyondan fazla albüm satan Moby, en çok 1999 tarihli “Play” albümü ile tanınıyor. Müzikteki başarısına rağmen sanatçı, son birkaç yılın çoğunu hayırsever çalışmalara adadı. Geçen yıl Variety’ye “Materyalist olmak beni mutlu etmiyor, alternatifler nelerdir? Bana göre alternatif, nispeten basit bir hayat yaşamak ve yaptığınız işten zevk almak ve mümkünse platformunuzu ve paranızı sorunları çözmeye çalışan kuruluşlara yardımcı olmak için kullanmaktır” açıklamasında bulunmuştu.

 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media