Meryem Uzerli, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne aday

ajandakolik

Bu yıl eylül ayında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek olan İmagineindia Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak filmler arasında Meryem Uzerli’nin başrolünü oynadığı “Kovan” filmi de var.

Arıcılıkla ilgilenen bir kadının doğa ile mücadelesini işleyen “Kovan” filmi ile filmin başrol oyuncusu Meryem Uzerli, “İmagineindia Uluslararası Film Festivali”nde yarışmaya hazırlanıyor. Uzerli filmdeki rolüyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne aday gösterildi.


Eylem Kaftan’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Kovan”, “En İyi Film” ödülü için de yarışacak filmler arasında.
Kovan’ın 25 Eylül’de vizyona girmesi planlanıyor.

Aralarında Miguel Marias ve Alberto Luchini’nin bulunduğu İspanya’nın önde gelen sinema eleştirmenleri, Kovan’ın başrol oyuncusu Meryem Uzerli’yi ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında aday gösterdi. Alberto Luchini, Uzerli’nin Western filmlerindeki bağımsız, modern ama yavaş yavaş kendi kökleriyle yeniden bağ kurmayı öğrenen güçlü kadınlara benzediğini söyledi.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gökçe Yavaş Önal kuş gözlemi yaptı ve çizdi...

İllüstrasyonlarına pek bi’ bayıldığımız sevgili Gökçe Yavaş Önal, bu defa konuk yazar olarak Ajandakolik için çizdi. Pandemi sürecinde kuş gözlemleri yapan ve bunları kağıda döken Gökçe, yine o kendine has mizahı ve eğlenceli çizimleriyle bizi kuşların dünyasına çağırıyor. Üstelik çoğunu hiç bilmediğimiz kuşların…