AjandaKolik Reklam

 

 

Margaret Atwood: “Covid-19 bir distopya değil”

Son olarak 2019 yılında Man Booker ödülünü aldığı romanı “Ahitler“le okuyucuyla buluşan distopya yazarı Margaret Atwood, dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını ile ilgili BBC Radio 5’e açıklamalarda bulundu. 

Kanadalı feminist yazar Margaret Atwood, Covid-19 nedeniyle içinde bulunduğu izolasyon durumunu değerlendirdi. BBC Radio 5’e konuşan yazar, “Bu bir distopya değil, bu bir acil durum krizi” dedi. Atwood ayrıca,  “Distopya ayarlanmış, hoş olmayan bir toplum hâlidir. Bu olay ayarlanmış bir şey değil. İnsanlar istemedikleri düzenlemeler yapmak zorunda kalıyor ancak ortada kasıtlı bir totaliterlik durumu yok, bu, bir devlet tarafından kontrol edilmiyor” açıklamasında bulundu.

“ALARM ZİLLERİ ÇOK DAHA ÖNCELERİ ÇALIYORDU”
Türkiye’de “Damızlık Kızın Öyküsü” romanıyla tanınan Man Booker ödüllü yazar, dünya liderlerinin salgını bir tür “savaş” olarak adlandırmasını da eleştirdi. “Eğer güçlü bir bağışıklık sisteminiz varsa ve yeterli sağlık hizmeti alıyorsanız şanslısınız. Hükûmetler yeterince savaşmadıkları için ortada bir suçlu arıyor. Ancak bu bir savaş değil” şejklinde konuştu. Atewood ayrıca bunun gibi bir krizin yaşanabileceğine dair alarm zillerinin çok daha önceden çaldığını unutmamamız gerektiğini de belirtti.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media