AjandaKolik Reklam

 

 

“Operadaki Hayalet” müzikali 48 saat boyunca online yayında


Saatlerinizi ayarlayın ve yerlerinize kurulun. Dünyayı kısa bir süre unutun ve operadaki hayaletin aşkını soluksuz izleyin. Muhteşem müzikler ruhunuza fısıldarken sanatın kutsallığına bir kez daha kadeh kaldırın… Dünyaca ünlü besteci Andrew Lloyd Webber’in efsanevi müzikali “Operadaki Hayalet”i (The Phantom of the Opera),  online olarak geçici bir süre YouTube’da izleyebilirsiniz. Evet, tüm dünyada 6 milyar dolar gişe yapan müzikal 17 Nisan’da YouTube’da Türkiye saatiyle 21.00’de yayında olacak. Mutlaka izleyin. 

Hiç kuşkusuz dünyanın en ünlü ve en başarılı müzikallerinden olan “Operadaki Hayalet” de evlere konuk oluyor. “The Shows Must Go On!” YouTube kanalından izlenebilecek müzikal, İngiltere ve İrlanda’da 24 saat, diğer ülkelerde 48 saat boyunca izleyici karşısında.

Fransız gazeteci ve polisiye yazarı Gaston Leroux‘nun aynı isimli romanında müzikale uyarlanan yapıt, isminden dolayı bir opera eseri olarak düşünülse de bu sadece bir yanılgı olmuştur. “Operadaki Hayalet” bir müzikaldir, fakat hikâye bir opera binasında geçer.


19. yüzyılda Paris Operası’nda hayalet olarak tanınan, yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dâhisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine’e olan saplantılı aşkını
konu alan Operadaki Hayalet, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü ve masalsı bir eser olarak öne çıkar.

Charles Hart, Richard Stilgoe ve Lloyd Webber bu eşsiz hikâyeyi müzikale uyarlamış ve tüm dünyada “Operadaki Hayalet”i 130 milyondan fazla kişi izlemişti.


KADRODA KİMLER VAR?

İlk olarak 1986 yılında oynanan müzikal bu yıl 25. yılını kutladığı 2011 yılındaki versiyonu zileyici karşısında olacak. Phantom rolünde Ramin Karimloo, aşık olduğu Christine rolünde ise Sierra Boggess var. Ayrıca 200’den fazla kişi de oyuncu kadrosunda ve orkestrada yer alıyor. Müzikalin en hoş ayrıntılarından biri ise müzikalin orijinal kadrosundan Michael Crawford, Sarah Brightman ve John Owen-Jones’un da sahnede olacak olması. Yanlış duymadınız, “Operadaki Hayalet”i unutulmaz kılan oyuncuları yeniden görmek büyük şans!

Ne demiştik… Saatlerinizi ayarlayın ve yerlerinize kurulun. Dünyayı kısa bir süre unutun ve operadaki hayaletin aşkını soluksuz izleyin. Muhteşem müzikler ruhunuza fısıldarken sanatın kutsallığına kadeh kaldırın…

https://www.youtube.com/watch?v=nINQjT7Zr9w

“Operadaki Hayalet gerçekten vardı. Uzun bir zaman için onun oyuncuların yarattığı, batıl inançların uzantısı olan bir hayal yaratığı olduğuna inanıldı ama hayır Erik gerçek bir hayaletin tüm özelliklerini taşıyordu ve basbayağı da etten kemikten oluşuyordu. Ben onu gerçekten tanıdım ve ancak yaşayan bir hayalet olduğunu söyleyebilirim…”

Gaston Leroux

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media