Mabel Matiz’in Altın Kelebek Ödülleri’ndeki konuşması eksik yayınlandı


Altın
 Kelebek Ödülleri, bu yılın en iyilerini açıkladı. Müzisyen Mabel Matiz,  ‘En İyi Klip’ ve ‘En İyi Erkek Şarkıcı’ ödüllerini aldı. Matiz, ödülünü almasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. 

Mabel Matiz, Twitter’daki hesabında pandemi nedeniyle bant üzerinden yayınlanan törendeki konuşmasının kesildiğini belirterek “Maalesef eksik yayınlanmış olan ödül konuşma metnimin tamamını ekte paylaşma ihtiyacı duyuyorum” dedi.

Matiz’in kesilen konuşması şu şekilde:

“Herkese merhaba. Beni bu güzel ödülle onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Hayatta da aşkta da müzikte de sınırlara, etiketlere, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve direnden gerçekleşecektir. Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen bütün herkese ithaf ediyorum.”

Ne olmuştu?

YKS’de Mabel Matiz ile ilgili sorulan bir soruya ilişkin inceleme başlatılmış, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır” açıklamasında bulunmuştu. Matiz ise tüm bu olanlar karşısında şaşkınlığını dile getirerek yine sosyal medya üzerinden “Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim” şeklinde konuşmuştu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media