banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

L’ORÉAL PARIS, CANNES FiLM FESTiVALi’NDE DUYURDUĞU LIGHTS ON WOMEN ÖDÜLÜ İLE KADIN YÖNETMENLERİ DESTEKLİYOR

 

50 yıldır “Çünkü Biz Buna Değeriz” diyerek kadınları güçlendirme misyonunu taşıyan L’Oréal Paris, kadın yönetmenlerin de arkasında! 74. Cannes Festivali kapsamında Cannes Festivali Kısa Film yarışması ve Cinéfondation ile birlikte; yükselen bir kadın yönetmeni onurlandıracak olan Lights On Women Ödülü’nün lansmanını duyuran L’Oréal Paris, bu ödül ile kadınları güçlendirme taahhüdünde bir adım daha ileriye gidiyor. Lights On Women Ödülü’nün kazananını duyuracak olan Akademi ödüllü aktris ve L’Oréal Paris elçisi Kate Winslet, ödülle ilgili duygularını paylaştı.

24 yılı aşkın bir süredir Cannes Film Festivali’nin resmi ortağı olan L’Oréal Paris, markanın değerlerini bünyesinde barındıran ikonik isimlerle ayrıcalıklı ilişkisi sayesinde, sinema sektöründe de kadınların güçlendirilmesini savunan feminist bir marka olmayı sürdürüyor. L’Oréal Paris, kadınları güçlendirme taahhüdünde yeni bir pencere açarak, sinemadaki kadınlara özel bir ödül programı başlatıyor. Gelecek vadeden kadın yönetmenleri yaratıcı tutkularının peşinden gitmek ve karşılaştıkları engellerin üstesinden gelmek konusunda teşvik edecek Lights On Women Ödülü ile L’Oréal Pariskadınların sinemadaki yerini güçlendirmeye hazırlanıyor.

Markanın ikonik sloganı “Çünkü Biz Buna Değeriz”in 50. yıldönümünü de kutlayan L’Oréal Paris, festivalin bu yılında marka adına kırmızı halıda bulunan ve farklı, kapsayıcı bir güzellik vizyonunu kutlamak için bir araya gelen ünlü sözcülerinden oluşan bir yıldız kadrosunu Cannes’da ağırlayacak.

Cannes Festivali Kısa Film yarışması ve Cinéfondation ile birlikte L’Oréal Paris’in yükselen bir kadın yönetmeni onurlandıracak olan Lights On Women Ödülünün kazananı, Cannes Festivali Kısa Filmler yarışmasının seçkisinden ve Cinéfondation uluslararası film okullarının kısa film programlarından seçilecek. Son seçim, Akademi ödüllü ve L’Oréal Paris elçisi Kate Winslet – ödülün ilk jüri üyesi – tarafından 16 Temmuz’da Cannes’daki Jeune Cinéma akşam yemeğinde düzenlenecek özel bir ödül töreninde belirlenecek ve duyurulacak. Lights On Women Ödülü‘nün ilk sahibi 30.000 €’ya kadar mali destek alacak. Bu eşsiz fırsat ve tanınırlık, kazanana daha fazla görünürlük için bir platform sağlayacak ve aynı zamanda sinemadaki yeteneklerin arasına dahil olma imkanı kazandıracak.

Aktris Kate Winslet ödülle ilgili,“Kadın film yapımcıları için bu olağanüstü desteğe jüri üyesi olarak başkanlık etmek ve böylesine inanılmaz bir yeteneği kutlama fırsatına sahip olmak ne büyük bir onur! Sektörümüzde cinsiyet eşitliğini sürdürmek için bir topluluk olarak birlikte çalışmamız çok önemli ve bu önemli girişimde L’Oréal Paris ailesinin yanında yer almaktan mutluluk duyuyorum,” açıklamasında bulundu.

PORTRE: KATE WINSLET – DÜNYANIN EN ÜNLÜ FİLMİNİN BAŞROLÜNDEKİ KADIN

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media