LATİFE TEKİN’İN YENİ KİTABI “ZAMANSIZ” OKURLA BULUŞUYOR


Çağdaş edebiyatın büyük yazarlarından Latife Tekin karantina sürecinde yazdığı bu sürpriz kitabında zamansız, tanımsız, insan varoluşunun ötesinde her türden başkalaşıma açık kadim bir aşk duygusunun izinden gidiyor. Gelincik ile Yılanbalığı suretinde açan yeni bir hikâyeyle toprağın, gölün, insanın ve kalp çarpıntısının kaydını tutuyor.

“Sevgili Arsız Ölüm”, “Ormanda Ölüm Yokmuş”, Unutma Bahçesi” gibi kitapların yazarı, edebiyatımızın güçlü kalemlerinden Latife Tekin’in son romanı “Zamansız” yine Can Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluşuyor.

LATİFE TEKİN, 1957’de Kayseri’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle İstanbul’a geldi. İlk kitabı Sevgili Arsız Ölüm 1983’te çıktı. Ardından Berci Kristin Çöp Masalları (1984), Gece Dersleri (1986), Buzdan Kılıçlar (1989), Aşk İşaretleri (1995), “Gümüşlük Akademisi” (öykü, 1997), Ormanda Ölüm Yokmuş (2001), Sedat Simavi Ödülü’nü kazandığı Unutma Bahçesi (2004), Muinar (2006), Manves City ve Sürüklenme (2018) adlı romanları, 2009’da Rüyalar ve Uyanışlar Defteri, 2020’de de Altınçayır Vadisi’nin Çocukları adlı çocuk kitabı yayımlandı. 2019 Erdal Öz Edebiyat Ödülü’ne değer görülen Latife Tekin’in Türkçenin yarına kalacak büyülü mirası olarak nitelenen romanları İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Felemenkçe ve Farsça başta olmak üzere pek çok dile çevrildi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media