11. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ “PROFESYONEL” OYUNUYLA BAŞLADI


Ayvalık’ın en köklü kültür sanat etkinliklerinden 11. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali, iki yıllık pandemi yasaklarının ardından perdelerini açtı.

Dr. Fazıl Doğan (At Arabacılar) Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliklerde, tiyatro grupları sanatseverlere adeta görsel bir şölen sundu. Yunan sirtakisinden, Türk halk oyunlarına kadar çeşitli dans gösterileri ilgiyle izlendi. Sokak Sanatları Atölyesi’nin performansları, dans gösterileri ve Ayşecik Çocuk Tiyatrosu’nun oyunları sergilendi.


Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin açılış konuşmasında turizmin yanında Ayvalık’ın kültür sanat kenti olduğunu vurguladı. Birlikte daha nice etkinliklerle Ayvalıklı sanatseverleri buluşturmak dileğinde bulunan Başkan Ergin, pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan festivalin, yeniden sanatseverleri bir araya getirdiğini söyledi.


Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali, “Profesyonel” oyunuyla perdelerini açtı. Bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin heyecan dolu hikayesini anlatan “Profesyonel” tiyatro oyunu Ayvalık Sanat Fabrikası’nda tiyatroseverlerle buluştu. Oyunun başrolündeki iki usta isim Bülent Emin Yarar ve Yetkin Dikinciler, tiyatroseverler tarafından ayakta dakikalarca alkışlandı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media